Nowy iPod nano

przez Marek Wyrzychowski
103

Najnowszy iPod nano zupełnie zmienił swoje dotychczasowe oblicze. Odtwarzacz został pozbawiony przycisków, które zostały zastąpione kwadratowym ekranem z funkcją Multi-Touch. Ale too nie wszystko…

Steve Jobs
Steve Jobs

„To największa zmiana w linii iPod nano od czasu ich debiutu w 2005 roku i uważamy, że użytkownicy pokochają nowego iPoda nano” – skomentował wprowadzenie nowych urządzeń Steve Jobs.

Odnowiony odtwarzacz faktycznie przeszedł dużą metamorfozę w stosunku do wcześniejszych wersji. Zupełnie zmienił kształt z podłużnego prostokąta na bryłę niemal kwadratową (37,5 mm x 40,9 mm). Odtwarzacz został pozbawiony fizycznych przycisków – prawie całą jego przednią powierzchnię zajmuje teraz wyświetlacz TFT o przekątnej 1,54 cala oraz rozdzielczości 240 x 240 pikseli. Ekran posiada oczywiście funkcję Mulit-Touch, a na jego powierzchni zmieszczą się przesuwane 4 ikony oraz górny pasek, na którym będzie podana godzina oraz ikona z poziomem naładowania baterii. Urządzenie w dalszym ciągu jest bardzo lekkie –waży zaledwie 21,1 g. Nowy iPod nano otrzymał także akcelerometr.

Sprzęt będzie dostępny w przyszłym tygodniu w dwóch wersjach – o pojemności 8 GB za 149 dolarów oraz 16 GB za 179 dolarów. Nie wiadomo jeszcze, kiedy najnowsze iPody trafią do polskich sklepów, ani jakie będą ich ceny.

Mogą Cię również zainteresować