Nowy rower od firmy Panasonic

przez Marek Wyrzychowski
146

Firma Panasonic zaprezentowała drugą wersję swojego elektrycznego roweru. Jest to propozycja dla tych, którzy chcieliby jeździć bicyklem bez nadmiernego wysiłku. Lithium Vivi RX-10S to najnowszy model miejskiego jednośladu napędzanego silnikiem elektrycznym.


Pojazd jest w stanie przejechać aż 97 kilometrów po jednym naładowaniu. To chyba w zupełności wystarczy przemieszczając się nawet po największych miastach na świecie. Rower Lithium Vivi RX-10S został wyposażony w akumulator 26V-10Ah, który trzeba ładować do 5,5 godziny. Producent pomyślał także o trzech trybach pracy, mających za zadanie pomóc nam pokonać każde wzniesienie i przy tym zaoszczędzić cenną energię. Na trybie „power mode” przejedziemy 48 km, „automatic mode” 56 km, a na „eco-mode” 97 km. W pierwszym trybie silnik pracuje bez przerwy, natomiast w ostatnim włącza się i wyłącza za każdym naciśnięciem pedału lub hamulca. Środkowy tryb jest mieszaniną obu trybów, gdzie silnik sam dostosuje się do wymagań kierowcy.

Jednoślady właśnie weszły do sprzedaży w Japonii. Można je nabyć w kolorach czarnym, brązowym i białym. Cena, jaką przyjdzie zapłacić zainteresowanym to ponad 6 tysięcy złotych. Niestety, nie wiadomo czy elektryczne rowery Panasonica zawitają do Europy.

Mogą Cię również zainteresować