O piramidach i innych przestępstwach majątkowych

przez Katarzyna Wagner

Już 9 czerwca 2016 roku odbędzie się w Rzeszowie konferencja, jakiej jeszcze nie było. Seria wykładów pod wspólnym tytułem „Lepszy świat wokół nas” poruszać będzie zagadnienia dotyczące tematyki, o której niewiele się mówi, przez co spora część społeczeństwa wpada w kłopoty.

źródło: Flickr.comźródło: Flickr.com

Tematem przewodnim rzeszowskiego spotkania będą przestępstwa majątkowe (ekonomiczne), a głównym celem tego wydarzenia jest edukacja społeczeństwa o ryzyku i zagrożeniach współczesnego świata w kontekście coraz częściej pojawiających się różnych oszustw w skali całego kraju. Omówione zostaną również możliwości zabezpieczania się oraz skutecznej obrony przed działalnością oszustów. Poruszona zostanie również tematyka budowania uczciwego i etycznego biznesu, który wnosi wartość w życie klientów/konsumentów.

Organizator wydarzenia

Stowarzyszenie Edukacji i Wsparcia Poszkodowanych Majątkowo zajmuje się edukacją społeczeństwa w zakresie inteligencji finansowej, wyszukiwania prawdziwie wartościowych szans i możliwości oraz budowania trwałych i zyskownych biznesów. Przekazywana wiedza oparta jest na realnych przypadkach oraz uzyskana od biznesowych praktyków. Działaniami obejmuje również osoby, które poniosły porażkę i poprzez praktykę pomaga im skutecznie i szybko „stanąć na nogi.”

Podczas konferencji zaproszeni eksperci poruszą tematykę wg następującego programu:

  • Wprowadzenie do konferencji – nowe zagrożenia współczesnego świata, czyli przestępstwa ekonomiczne i gospodarcze – czym są i gdzie jest problem?
  • Rodzaje ryzyka i sposoby działania oszustów. Panel, podczas którego w formie wywiadów i dyskusji omówimy poszczególne formy działalności oszustów: lichwiarzy – Wojciech Perliński, prezes Stowarzyszenia 304 KK, para banków – Patricia Mitro – prezes Fundacji Prawnikon, piramid finansowych – Maciej Maciejewski, redaktor naczelny „Network Magazynu”, nadużycia komorników i firm windykacyjnych, działalność e-sądów – Anna Stankiewicz-Malec, prawnik w kancelarii Anuluj-Dlug.pl, gdzie czają się zagrożenia i jak je rozpoznać? – Waldemar Ruszel, prezes Stowarzyszenia EWPM.
  • Zadłużeni – ofiary systemu wykorzystującego niewiedzę – Elżbieta Wisz, psycholog ze Stowarzyszenia Wspierania Zasobów Ludzkich „Nowy Horyzont”
  • Jak się zabezpieczać i co zrobić jak już mnie oszukali, gdzie szukać pomocy? Studium przypadku, panel dyskusyjny. Prelegenci: Patricia Mitro, Elżbieta Wisz, Anna Stankiewicz-Malec, Wojciech Perliński, Waldemar Ruszel, Maciej Maciejewski. 

Konferencja ma charakter otwarty i jest bezpłatna, a ponieważ w grupie ryzyka znajduje się każdy z nas, to skierowana jest ona do wszystkich, jednak organizator szczególnie zaprasza osoby prowadzące biznes lub zamierzające to robić w przyszłości. Przedsiębiorcy ze względu na podwyższone ryzyko mogą stracić nieświadomie nie tylko biznes, ale i często cały „dorobek” życia. 

Informacje logistyczne

Data: 9.06.2016 r.

Miejsce: Rzeszów, Aula V1 Politechniki Rzeszowskiej, przy ul. Powstańców Warszawy.

Przewidywana liczba osób: 300 fizycznie + streaming on-line na żywo.

Cel konferencji: Edukacja społeczeństwa o ryzyku i zagrożeniach współczesnego świata w kontekście coraz częstszych przestępstw majątkowych. Wskazanie możliwości zabezpieczenia się oraz skutecznej obrony przed działalnością oszustów.

Czas konferencji: start godz. 9:00, koniec – ok. godz. 17:00

Szczegółowe informacje o konferencji można znaleźć na stronach:

www.konferencje.ewpm.org.pl/rzeszow/

https://web.facebook.com/events/1021831977841203/

Rejestracja na wydarzenie

Uczestnictwo w realu rejestracja tutaj: http://konferencjarzeszow.evenea.pl/

Uczestnictwo on-line rejestracja tutaj: http://transmisjakonferencji.evenea.pl/

Mogą Cię również zainteresować