Ogromny ekran dotykowy dla „każdego”

przez Maciej Badowsk
99

Ekrany dotykowe praktycznie są już wszędzie i jeszcze długo będą się pojawiać. Nie powinien więc dziwić fakt, że firmy produkujące elektronikę prześcigają się w pomysłach na jej wykorzystanie. W ofercie jednej z nich pojawił się ekran o przekątnej 82 cali!

rn

rn źródło: Engadget.comrn źródło: Engadget.comrn

rnrnrn

Na świecie coraz powstają ogromne ekrany dodatkowe. Najpierw naukowcy z Uniwersytetu Groningen pokazali swoją dotykową ścianę, a następnie na targach CeBIT został zaprezentowany Microsoft Cinema, ekran o przekątnej 234 cali. Niestety żaden z tych produktów nie został wprowadzony do produkcji komercyjnej.

rnrn

W czasie konferencji SIGGRAPH firma Perceptive Pixel zaprezentowała swoje dosyć ciekawe produkty. Są to dwa duże ekrany dotykowe, jeden o przekątnej 27 cali a drugi aż 82 cali. Oba oparte są na technologii projekcji i opierają się na elementach produkowanych przez firmę Samsung.

rnrn

Jednak, aby zacząć z niego korzystać, trzeba się liczyć z wydatkiem odpowiednio 12 tys. dolarów za mniejszą wersję i 120 tys. dolarów za większą. Wraz ze sprzętem dostarczane jest oprogramowanie, cena jednak wydaje się daleko poza zasięgiem przeciętnego śmiertelnika. Mimo to, według producenta większa wersja już cieszy się sporą popularnością i pomimo, że przedsprzedaż zaczyna się dopiero w przyszłym miesiącu, już wiadomo, że firma nie nadąży z realizacją zamówień. Ekrany mają trafić na rynek w czwartym kwartale br.

rnrn

Zdaniem osób, które miały okazję testować owe ekrany, są to jedne z najlepszych ekranów dotykowych dużych rozmiarów. Produkt Perceptive Pixel zachwyca sprawnym działaniem, dokładnością i płynnością. Poniżej filmowa relacja z SIGGRAPH:

rnrnrn

Mogą Cię również zainteresować