Ojciec internetu w Polsce

przez Piotr Hoffmann

Internet obchodzi 20 urodziny, a to dopiero jego początek. Problem w tym, że przyszłość globalnej sieci budzi tyle samo nadziei, co obaw. O tym, czego można się spodziewać po przyszłości internetu będą rozmawiać 7 października br. uczestnicy konferencji „Biznes to rozmowy”.

Tim Berners-Lee, źródło: http://www.flickr.com
Tim Berners-Lee, źródło: http://www.flickr.com

Jak informuje organizator – firma Netia, gościem specjalnym ma być Tim Berners-Lee, ojciec chrzestny internetu, jego współtwórca, który przyznaje, że przez kilka pierwszych lat trwania sieci nie spodziewał się, że tak rozprzestrzeni się ona po świecie.

Dziś globalna sieć to nie tylko źródło informacji, ale dla wielu firm to także źródło pieniędzy. Dlatego wielu chciałoby przejąć kontrolę choćby nad częścią internetu. Berners-Lee od lat jest temu przeciwny. Uważa, że internet musi pozostać neutralny, bo tylko tak jest ciągle napędzany innowacjami.

Czego możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości? O tym będzie można porozmawiać z Timem Bernersem-Lee w czasie konferencji „Biznes to rozmowy”. Oprócz niego zaproszenie otrzymali przedstawiciele największych graczy na rynku technologicznym: Microsoft i Dell. Panel ma być podzielony na trzy obszary tematyczne: oprócz trendów przyszłości i innowacji, uczestnicy rozmawiać będą o oszczędnościach, finansach i biznesie, a także o nowych sposobach komunikacji i mediach społecznych.

Rejestracja na konferencję już się zaczęła i potrwa do 5 października br. Zgłoszenia można wysyłać na stronie www.biznestorozmowy.pl. Koszt udziału w konferencji to 1 100 PLN.

Mogą Cię również zainteresować