Ondřej Švec z IBIS InGold czyli dziś o złotym biznesie

przez Maciej Maciejewsk

Dlaczego od wielu tysięcy lat inwestowanie w złoto cały czas cieszy się nic nie słabnącą popularnością? Bo charakteryzuje się to stosunkowo prostą metodologią transakcji, brakiem klęski obfitości, prestiżem no i przecież cały czas wzrasta świadomość ekonomiczna społeczeństw.

Ondřej Švec & Maciej Maciejewski podczas III Pikniku TOP Smakoszy MLMOndřej Švec & Maciej Maciejewski podczas III Pikniku TOP Smakoszy MLM

Hmm. Prestiż. Czyż posiadanie, kolekcjonowanie pięknie zdobionych złotych monet nie jest przyjemne dla oka i duszy? Pewnie, że tak. A dlaczego warto inwestować w złoto? Merytoryczne uzasadnienia powinny być co najmniej dwa. Po pierwsze to ochrona kapitału. Bez dwóch zdań. Po drugie – zyskowność inwestycji. Dobrze, ale gdzie zaopatrywać się w ten piękny kruszec? O to zapytałem specjalistę, którego poznałem nie dawno na zamku w Ogrodzieńcu podczas III Pikniku TOP Smakoszy MLM. Ondřej Švec jest odpowiedzialny za rozwój na terenie Polski firmy IBIS InGold.  

Maciej Maciejewski: W jaki sposób można dokonać zakupu złota inwestycyjnego?

Ondřej Švec: Obecnie na świecie przedmiotem handlu jest wielokrotnie większa ilość złota, niż ilość kiedykolwiek fizycznie wydobyta. Z tego wynika, że opcją pierwszą są papiery wartościowe. Przy tej opcji nie mamy jednak pewności, że transakcja oparta jest na złocie fizycznym. Opcją drugą w kwestii inwestowania jest złoto fizyczne – złoto inwestycyjne, które po zakupieniu mam w domu lub jest zdeponowane w formie sztabek czy monet. Przy zakupie złota bardzo istotny jest wybór rafinerii i oczywiście samego sprzedawcy.

Maciej Maciejewski: Dlaczego Waszym kontrahentem jest właśnie szwajcarska rafineria PAMP?

Ondřej Švec: Mamy trzy zasadnicze powody. Po pierwsze chodzi o certyfikację LBMA. Kontrolę procesów produkcyjnych posiadają tylko najbardziej prestiżowe na świecie rafinerie. Wyroby z rafinerii PAMP posiadają akredytację Narodowego Banku Szwajcarii, Dubai Multi Commodities Centre, Shanghai Gold Exchange, COMEX/NYMEX i TOCOM. Po drugie ta rafineria jest znana z innowacyjności. Jako pierwsza wprowadziła zdobienie sztabek motywami, opanowała produkcję sztabek złota o wadze powyżej 100 gramów. Jej sztabki o wadze do 100 gramów są sztabkami najczęściej sprzedawanymi w obrocie światowym. No i po trzecie rafineria PAMP to unikalna w świecie technologia Veriscan. Tak samo jak to, że każdy człowiek  ma unikalne odciski palców, linie papilarne, każda sztabka i każda moneta jest tutaj niepowtarzalna. PAMP posiada opatentowana metodę skanowania i weryfikacji ich autentyczności. Każdy klient ma w placówkach handlowych możliwość sprawdzenia autentyczności sztabek. Posiadacze telefonu iPhone 7 i nowszych mogą pobrać aplikację VERISCAN i sami dokonać sprawdzenia ich autentyczności.

Maciej Maciejewski: Od kogo więc klienci w tym przypadku nabywają złoto inwestycyjne?

Ondřej Švec: Od firmy IBIS InGold. Nasza firma jest oficjalnym przedstawicielem handlowym rafinerii PAMP w Republice Czeskiej i Republice Słowackiej. Co bardzo ważne, zakupów złota dokonujemy bezpośrednio w rafinerii, nie w hurtowniach czy u pośredników. Wykupione złoto przekazujemy z powrotem w celu przetopienia do rafinerii. Nigdy nie sprzedajemy złota pochodzącego z wykupu lub skupu. Klientom dajemy gwarancję, że są pierwszymi właścicielami zakupionego złota inwestycyjnego. Na rynku działamy od roku 1998. Aby uzyskać więcej informacji należy odwiedzić stronę www.ibisingold.com. Dla partnerów w Polsce mamy przygotowaną stronę internetową w języku polskim.

Maciej Maciejewski: Jaki jest horyzont czasowy inwestowania w złoto inwestycyjne?  

Ondřej Švec: Przy zakupie złota inwestycyjnego zalecamy horyzont inwestycyjny w wymiarze minimum dziesięciu lat. Zaletą jest możliwość dokonywania regularnych płatności. Z tego względu inwestowanie wraz z IBIS InGold jest bardziej bezpieczne. Dochodzi do tzw. uśrednienia ceny. Dopuszczam jednak możliwość, że obecnie, kiedy cena złota jest bardzo niska, a ekonomiści oczekują nadejścia kolejnej recesji, klienci mogą doczekać się interesujących zysków w zasadniczo bliższym horyzoncie czasowym.  

Maciej Maciejewski: Czy na inwestycję w złoto fizyczne może pozwolić sobie przeciętny Polak, czy też jest to „przygoda” tylko dla bogatych?

Ondřej Švec: Dla większości osób złoto kojarzy się wyłącznie z ludźmi bogatymi i zakupami złota za ogromne sumy pieniędzy. Są to jednakowoż zakupy jednorazowe. IBIS InGold wdrożył unikalny system zakupu złota o częstotliwości miesięcznej. Co wpłata, to zakup złota fizycznego – po zgromadzeniu całej sztabki lub monety złoto zostaje odesłane natychmiast klientowi lub zostaje złożone w depozycie na podstawie wcześniejszych ustaleń z klientem. Złoto inwestycyjne zachowuje wartość pieniądza, przede wszystkim w czasie kryzysu. Dzisiejsza gospodarka osiągnęła historyczny szczyt. Mówi się o bańce spekulacyjnej, a to oznacza, że wcześniej czy później nastąpi recesja. Dzięki dokonywaniu regularnych zakupów każdy z nas może część dochodów i rezerw przesunąć do bezpiecznego portu, którym zawsze było i będzie złoto fizyczne.

Maciej Maciejewski: Jako firma twierdzicie, że każdy może inwestować część swoich zarobków w złoto. Czy naprawdę każdy?

Ondřej Švec: Tak. Istnieje stara zasada, sprawdzona na przestrzeni stuleci, którą również obecnie stosują ludzie bogaci. Ta zasada polega na rozłożeniu inwestycji na trzy części. Jedną trzecią należy ulokować w papierach wartościowych, drugą w nieruchomościach, a trzecią w fizycznym złocie. Każdy powinien część swojego majątku lokować w złocie. Każdy powinien sobie przemyśleć kilka rzeczy… Posiadanie złota jest w pełni anonimowe. Mogę przekazać je komuś w formie daru, a także w formie spadku. Złoto inwestycyjne nie podlega opodatkowaniu od wartości dodanej ani z tytułu dochodów. Interesujące, prawda? Czy znacie inny produkt, wyrób, niepodlegający opodatkowaniu? Przecież nawet powietrze objęte jest uprawnieniami do emisji. Postawmy sobie zatem pytanie – lepiej posiadać papiery wartościowe takie jak akcje, obligacje, jednostki uczestnictwa w funduszu powierniczym, czy lepiej być posiadaczem wartości materialnej?

Maciej Maciejewski: Spółka IBIS InGold wchodzi na rynek polski. Kto w naszym kraju stanowi Waszą grupę docelową jeśli chodzi o kwestię sprzedaży złota inwestycyjnego?

Ondřej Švec: W Republice Czeskiej i Republice Słowackiej mamy bardzo dobre doświadczenie z partnerami, którzy sprzedają nasze produkty w systemie MLM. Zdecydowaliśmy więc, że również w Polsce zorientujemy się na firmy z tego obszaru. Dla dużych firm z własnym systemem informatycznym potrafimy wypłacać prowizje centralnie i szanujemy ich własne zasady kariery zawodowej. Dla małych sieci nie posiadających sytemu informatycznego, gotowi jesteśmy zapewnić kompletne zaplecze, włącznie z regulaminem rozwoju zawodowego i wypłatą prowizji według systemu network marketing. Nie mogę nie skorzystać z okazji i nie podać swojego adresu e-mail – [email protected]. Zainteresowani współpracą mogą kontaktować się ze mną za pomocą podanego adresu.

Maciej Maciejewski: Czy firmom i ich handlowcom opłaca się współpraca z Waszą spółką?

Ondřej Švec: Zdecydowanie tak. Handlowcy mogą swoim klientom, przyjaciołom, członkom rodziny i sobie zapewnić bezpieczną inwestycję, która – jak opisałem wyżej, jest sprawdzona na przestrzeni stuleci, a którą za bezpieczną uznają również banki centralne, które także swoje rezerwy dywersyfikują. Obecnie mamy dla klientów i handlowców uruchomioną akcję specjalną, niespotykaną w obszarze sprzedaży złota inwestycyjnego. Regularne lokowanie oszczędności w złocie z gwarancją ceny wykupu. Dzięki tej gwarancji skorzystają również handlowcy. Prowizja za pośrednictwo wypłacana jest za zawarcie umowy, od zaoszczędzonej sztabki lub monety i od ich sprzedaży zwrotnej do IBIS InGold. Prowizja za  pośrednictwo w zawarciu transakcji jest naprawdę bardzo interesująca i może spływać przez 35 lat. Mimo, że handlowiec nie odwiedza przecież klienta regularnie. Taka prowizja jest automatyczna. Jeżeli mogę, to więcej szczegółów pozostawię na spotkania osobiste z właścicielami firm, partnerami handlowymi lub osobami, które myślą o zainicjowaniu przedsięwzięcia działającego w marketingu sieciowym, ale nie mają w ręku dobrego produktu. Zdradzę tylko, że nasza oferta i możliwości wykraczają poza ogólnie przyjęte standardy.

Maciej Maciejewski: Dziękuję za rozmowę.

Więcej informacji na temat przedsięwzięcia IBIS InGold oraz rafinerii PAMP można znaleźć w artykule „Spółka IBIS InGold wkracza na polski rynek”

Mogą Cię również zainteresować