Jakiś czas temu Kamila postanowiła przyczynić się do spełnienia marzenia, które miał jeden z podopiecznych fundacji „A KuKu”. Na stronie internetowej tej fundacji znajduje się mapa dziecięcych marzeń z całej Polski. Klikając na poszczególne województwa, każdy może wybrać marzenia do spełnienia właśnie z danego regionu kraju, a potem je urzeczywistnić, uszczęśliwiając dzieciaki z rodzin zastępczych lub rodzinnych domów dziecka. W ten sposób Kamila znalazła 11 letniego Wojtka z Bytomia. Jak się później okazało, Wojtek to pogodny, sympatyczny chłopiec, który niestety sporo już przeżył. Jego wielkim marzeniem było mieć własną konsolę do gier Play Station.
Charyzmatyczna Kamila zorganizowała wśród swoich znajomych szybką akcję i wspólnymi siłami zebrali potrzebną kwotę – na konsolę i grę. W ten sposób udowodnili, że kilka osób, które mają znacznie więcej od innych, dając w ich przypadku tak niewiele, komuś mogą dać aż tak dużo.
– Właśnie wspólnie zrealizowaliśmy marzenie 11 letniego Wojtusia, z rodziny zastępczej, który marzył o Play Station. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji – mówiła Kamila Molińska podczas wręczania symbolicznych dyplomów. – Pamiętam, że jako mała dziewczynka miałam masę takich marzeń. O lalce Barbie, łyżwach, deskorolce… Nie wszystkie marzenia doczekały się spełnienia. Pewnie tak samo było u Was. Dziś jesteśmy już dorośli i małym gestem możemy rozpromienić małe buźki.
W akcji oprócz Kamili i Mirka Molińskich udział wzięli: Agata Drożdż, Agnieszka Kobeszko, Aleksandra Frątczak, Aleksandra Rozmus, Anna Bajor, Dorota Steciuk-Godzieba, Edyta Chromińska, Ewa Piasecka, Ewa i Roman Hadasik, Karolina Obrzydowska, Barbara Leskiw, Magdalena Chwal, Magdalena Marędziak, Magdalena Saganowska, Malwina Suplicka, Monika Orlof-Galara, Anna i Krzysztof Rudzcy, Magdalena Dapczyńska , Beata i Paweł Budzyńscy, Aleksandra Wójcik oraz Maciej Maciejewski – redaktor naczelny „Network Magazynu”.
Program „A KuKu” od grudnia 2008 wspiera fundacja „Oriflame Dzieciom”. Jest on skierowany bezpośrednio do podopiecznych z rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. Myślą przewodnią twórców tego projektu było poczucie, że wiele dzieci wychowujących się w rodzinnych domach dziecka i rodzinach zastępczych ma marzenia, które bez pomocy nie będą możliwe do spełnienia.
Tym projektem są wspierane rodzinne formy opieki zastępczej. Program ma charakter długofalowy i zakłada spełnianie marzeń oraz potrzeb dzieci zarówno w sferze materialnej jak i niematerialnej. Program „A KuKu” to szansa na rozwój ich pasji i zainteresowań, na pozytywne spojrzenie na świat i w przyszłość. Czasami spełnienie prostego marzenia może sprawić, że zmieni się całe życie dziecka.
(Katarzyna Wagner)