Oto najnowsze prognozy dla branży DS/MLM. Do 2028 roku przychody ze sprzedaży wzrosną do 286,7 mld USD

przez Maciej Maciejewski
2727 odsłony

Według nowego raportu opracowanego przez Grand View Research, światowy rynek sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego (MLM) osiągnie 286,7 mld USD do 2028 roku odnotowując CAGR na poziomie 6,1% w latach 2022-2028.

źródlo: Pixabay

Niedawno na naszych łamach publikowaliśmy najnowsze wyniki finansowe sektora sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy (w tym miejscu), które pokazały stabilne, bardzo fajne wzrosty tego biznesu. Ale to jeszcze nic…

Rosnąca chęć konsumentów do sprawdzania i uwierzytelniania produktów przed zakupem wciąż napędza światową branżę DS/MLM. W wyniku ekosystemu internetowego i zmieniających się wymagań klientów pojawiły się nowe modele biznesowe, prowadzące do powstania kanałów sprzedaży bezpośrednio do konsumenta (D2C). W marketingu produktów i usług branża sprzedaż bezpośrednia i network marketing stała się dynamiczną i szybko rozwijającą się formą sprzedaży.

Oto kluczowe spostrzeżenia branżowe i wnioski z raportu Grand View Research:

  • Azja i Pacyfik jest liderem na światowym rynku z największym udziałem w całkowitej sprzedaży. Wzrost rynku regionalnego jest napędzany rosnącą akceptacją produktów zdrowotnych, wellness i kosmetycznych.
  • Oczekuje się, że sektor kosmetyczny i higieny osobistej będzie się szybko rozwijał na globalnym rynku. Przewiduje się, że kategoria ta wzrośnie o 7,1% CAGR w okresie prognozy, napędzana coraz większą wiedzą na temat systemów pielęgnacji skóry, a także innowacyjnych marek produktów i taktyk promocyjnych.
  • W 2021 roku Ameryka Północna miała znaczący udział w rynku. Obecność różnych graczy napędza wzrost w tym regionie, podobnie jak rosnąca chęć zarobienia dodatkowych pieniędzy poprzez sprzedaż bezpośrednią i marketing wielopoziomowy. Ponadto oczekuje się, że wyższe dochody do dyspozycji w połączeniu z inicjatywami rządowymi będą wspierać wzrost rynku regionalnego w nadchodzących latach.

Mogą Cię również zainteresować