Pakiet Maciejewskiego

przez Maciej Maciejewski
488 odsłony

Pakiet Maciejewskiego Niedawno zauważyłem na jednym z forów internetowych ciekawą dyskusję na temat działalności w marketingu sieciowym. Jak to bywa przy okazji każdego zagadnienia, temat ten znalazł zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Ci pierwsi piszą m.in.

 

Natomiast przeciwnicy używają następujących argumentów: "W MLM trzeba zostać domokrążcą – nie ma lokalu, to trzeba z towarem gdzieś biegać, aby go sprzedać"; "W MLM denerwuje mnie sposób reklamy (a właściwie propagandy), kłamstwo, że ten biznes można zacząć bez żadnego wkładu (przecież oprócz startera trzeba zarejestrować działalność i płacić składki ZUS jak w każdym innym biznesie)"; "Otwórz biznes (…) w sektorze usługowym, czyli np. zostajesz posadzkarzem, malarzem itp…"; "Widzisz, w branży tradycyjnej, dajmy na to sklep z ciuchami, jeśli wybrałeś dobrą lokalizację w galerii handlowej a nie na wsi, to się towar sam sprzedaje. (…) Nie musisz nigdzie wydzwaniać, nigdzie biegać na prezentację", "Dlaczego i jakim prawem MLM reklamuje się jako sposób na wolność finansową i dochód pasywny? Przecież to zwykła praca, na dodatek bez umowy o pracę, w mało prestiżowym zawodzie sprzedawcy bezpośredniego"; "MLM cieszy się w Polsce równie wielką popularnością wśród przedsiębiorców, co Wierzejski wśród Warszawiaków"; "W biznesie tradycyjnym, jeśli otworzyłeś np. "montaż tłumików do wszystkich samochodów" to odwiedzą cię i zajmą cenny czas tylko osoby zainteresowane wymianą tłumika w swoim samochodzie"; "Ja wolę pracę na etacie, MLM jakoś mnie nigdy nie przekonał".

Prawda jest taka, że kiedy niemal wszystkie inne branże przechodzą recesję, marketing sieciowy dynamicznie się rozwija. I to od przeszło 50 lat. Dlaczego? Network marketing to totalna odwrotność niewolniczego systemu pracy na etacie. Zarówno pod względem samopoczucia i zdrowej psychiki osobistej, jak i możliwości zarobkowo-rozwojowych. Jest również lepszą od biznesu tradycyjnego i franchisingu metodą na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej dla tych, którzy nie dysponują kapitałem i nie lubią wielu innych, zbędnych szopek, na których opis nie ma tutaj miejsca. Są firmy network marketingowe, z którymi można zacząć budować swój biznes za 200 zł, nawet za złotówkę. Jeśli ktoś przyśle nam do redakcji pomysł na własną działalność gospodarczą, której rozpoczęcie wymaga mniejszej inwestycji, mamy dla niego nagrodę. 

Oczywiście, każdy człowiek ma swój rozum i wybiera to, co jemu odpowiada najbardziej. Można grać w Lotto i czekać na cud. Można pracować na etacie, można wziąć kredyt (jeśli ktoś go da) i zainicjować własny biznes tradycyjny. Choćby stragan z marchewką. Można również wyłożyć kilkaset złotych, nawiązać współpracę z porządną firmą MLM, zabrać się do roboty i realizować marzenia. Każdy jest kowalem własnego losu.

Maciej Maciejewski

Mogą Cię również zainteresować