Park rozrywki Ferrari

przez Katarzyna Wagner
328 odsłony

W listopadzie 2007 roku, kiedy Ferrari przybyło na wyspę Yas, był na niej tylko piach, a z daleka dało się dostrzec gigantyczne drapacze chmur. To właśnie tutaj włoski producent sportowych samochodów postanowił zbudować park rozrywki Ferrari World.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Najszybszy rollercoaster powstał nieopodal toru Formuły 1 w Abu Dhabi. Ferrari zbudowało tam wielkie centrum rozrywkowe o nazwie Ferrari World. Kolejka „Formula Rossa” osiąga prędkość blisko 240 km/h, rozpędzenie do 100 km/h zajmuje jej zaledwie dwie sekundy. Cały tor pokonuje w piekielne 90 sekund. To rozrywka tylko dla odważnych. Ogromne przeciążenia, niewiarygodna szybkość i do tego wysokość. Najwyższy punkt tej konstrukcji znajduje się 62 metry nad ziemią, a przeciążenia jak w prawdziwym bolidzie są gwarantowane.

Wagonik rollercoastera jest repliką Ferrari F430 Spyder. Jest on w stanie pomieścić na swoim pokładzie cztery osoby. Takich wagoników będzie oczywiście więcej, projektanci zbudowali dwa równoległe tory, więc pasażerowie będą mieli wrażenie, że uczestniczą w wyścigu. „Styl Ferrari.”

Oprócz tego sześć restauracji, mnóstwo mniejszych atrakcji również dla najmłodszych. Nie ma co ukrywać, to ci starsi, którzy przyjeżdżający na Grand Prix do Dubaju czy Abu Zabi będą okupywali zabójczy rollercoaster. Zapraszamy więc do świata Ferrari! Delikatny przedsmak atrakcji można zobaczyć tutaj:

Mogą Cię również zainteresować