Pay Trade – produkt szyty na miarę XXII wieku?

przez Maciej Maciejewski

W związku z rosnącym zainteresowaniem klubem biznesowym Pay Trade International Club LLC na przestrzeni ostatnich kilku lat, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się, na czym polega fenomen oferowanego przez nich produktu. Czy taki koncept działalności rzeczywiście kreuje erę biznesu XXII wieku?

Pay Trade International Club LLC to międzynarodowa społeczność, która obecnie zrzesza ponad trzy tysiące klubowiczów z szesnastu krajów świata. Firma w ubiegłym roku postanowiła wprowadzić na rynek unikatowy produkt, jakim jest szeroki zakres usług concierge. Rozwój nowych koncepcji zawsze wiąże się z ryzykiem, ale zarazem stanowi ekscytujące wyzwanie. Klub Pay Trade postanowił się go podjąć, dając alternatywę ludziom zapracowanym, ceniącym sobie czas oraz obsługę na najwyższym poziomie.

Liczne grono klubowiczów Pay Trade stanowią przedsiębiorcy, menadżerowie oraz przedstawiciele wolnych zawodów, dla których praca jest ważnym i zarazem czasochłonnym zajęciem. Dzięki uczestnictwie w klubie mogą korzystać z szerokiej gamy usług concierge pod jednym numerem telefonu, tzw. „Kluczowym Numerem”. W ten sposób zyskują czas dla rodziny oraz na realizację najskrytszych marzeń. Usługi concierge obejmują nie tylko pomoc w codziennym życiu, związaną z organizacją czasu, rozrywką, czy podróżami, lecz także obsługę medyczną oraz prawną, która stanowi trzon działalności Pay Trade. Omówimy zatem krótko genezę projektu „Kluczowy Numer”, w ramach którego świadczony jest serwis concierge.

Projekt „Kluczowy Numer” powstał z myślą o spokoju, wygodzie oraz bezpieczeństwie klubowiczów Pay Trade. Celem przyświecającym jego twórcom było zaoszczędzenie pieniędzy oraz czasu klubowiczów poprzez udostępnienie im szerokiej gamy atrakcyjnych produktów w maksymalnie prosty i przystępny sposób. Członkowie klubu otrzymują specjalną Kartę Klubową – zostaje im przypisany unikalny numer ID, którym posługują się, korzystając z infolinii Kluczowego Numeru. Z jakich usług mogą korzystać?

Szkolenie Pay Trade w OssieSzkolenie Pay Trade w Ossie

Po pierwsze, klubowicze uzyskują dostęp do bezpłatnych konsultacji prawnych, których ilość jest uzależniona od rodzaju posiadanej Karty Klubowej. Konsultacje prawne świadczone są przez renomowaną kancelarię prawną oraz polegają na udzielaniu informacji o powszechnie obowiązujących przepisach prawa w zakresie problemu, z którym zgłosił się klubowicz. Konsultacje prawne dotyczą m. in. takich dziedzin prawa, jak: prawo rodzinne, spadkowe, zobowiązań, pracy i ubezpieczeń społecznych, gospodarcze, własności intelektualnej oraz nowych technologii, ochrony konkurencji i konsumentów czy reklamy. Szeroki wachlarz oferowanej pomocy prawnej świadczy o gotowości do sprostania różnokierunkowym wymaganiom oraz potrzebom klubowiczów. Założeniem kancelarii – jak twierdzą jej przedstawiciele – jest indywidualne podejście do każdego problemu oraz działanie postępowe i elastyczne.

W przypadku konieczności szczegółowej analizy określonych zagadnień lub dokumentów klubowicze Pay Trade mogą korzystać dodatkowo z doradztwa prawnego. Jest ono świadczone przez międzynarodowe kancelarie partnerskie na specjalnie wynegocjowanych warunkach, jak gwarantują założyciele przedsięwzięcia – niespotykanych nigdzie indziej na rynku. Pay Trade współpracuje obecnie z kilkunastoma kancelariami prawnymi, które mają oddziały w Polsce (Białystok, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław) oraz za granicą (Belgia, Cypr, Chiny, Litwa, Niemcy, Stany Zjednoczone, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania). Jednym z partnerów Pay Trade jest Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” sp. k. – podmiot intensywnie rozwijający się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Kancelaria posiada oddziały w ponad 15 krajach, co pomaga w zapewnieniu kompleksowego wsparcia prawnego na wysokim poziomie. Na tę chwilę kancelarie partnerskie Pay Trade posiadają łącznie 148 prawników o wysokich kwalifikacjach na całym świecie. Dzięki ich zaangażowaniu oraz szerokiej wiedzy klubowicze, będący zarówno przedsiębiorcami, jak również klientami indywidualnymi, mają zapewniony dostęp do profesjonalnej pomocy prawnej.

Dzięki uczestnictwie w Pay Trade klubowicze nie muszą martwić się nie tylko o bezpieczeństwo prawne, lecz także o swoje zdrowie. Twórcy klubu zdają sobie sprawę z tego, jak istotna w obecnych czasach jest profilaktyka zdrowotna, dlatego klub nawiązał współpracę z firmą ENEL-MED w zakresie zapewnienia prywatnej opieki medycznej. Partner Pay Trade oferuje pełną obsługę medyczną na terytorium całej Polski na preferencyjnych warunkach. Dla klubowiczów Pay Trade dostępne są przychodnie wieloprofilowe, szpitale, oddziały diagnostyki obrazowej, laboratoria oraz specjalistyczne kliniki. Dzięki opiece medycznej każdy klubowicz ma dostęp do lekarzy wszystkich specjalności, z wieloletnią praktyką kliniczną zdobytą w wiodących placówkach polskich i zagranicznych. Członek klubu ma jednocześnie możliwość zapewnienia takiej opieki na tych samych warunkach dla swoich dzieci, współmałżonków czy też partnerów życiowych. Nieocenionym wydaje się fakt, że wszelkich formalności można dopełnić pod jednym numerem telefonu. Konsultant może także umówić klubowicza na wizytę do specjalisty, co pozwala maksymalnie zaoszczędzić jego czas.

W ramach uczestnictwa w Pay Trade, klubowicze mogą również korzystać z diagnostyki w gabinetach Instytutu Zdrowia, gdzie specjaliści diagnozują metodą dr Volla i dr Schimmela. Wystarczy, że członek klubu zadzwoni pod Kluczowy Numer, a konsultant umówi go w dogodnym terminie na badanie w gabinetach (wg wyboru): w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Wrocławie, Rzeszowie. Instytut Zdrowia specjalizuje się w usuwaniu przyczyn schorzeń cywilizacyjnych, uznanych za „nieuleczalne” w sposób nieinwazyjny, bez leków, lecz z pomocą nowoczesnej elektroniki i fizyki w medycynie. Stanowi to ciekawą alternatywę dla medycyny konwencjonalnej. Warto także wspomnieć, że Instytut Zdrowia notuje ok. 95% skuteczność terapeutyczną.

Pod Kluczowym Numerem klubowicze uzyskują także dostęp do kompleksowego doradztwa w zakresie wszystkich dostępnych na polskim rynku ubezpieczeń majątkowych i osobowych takich towarzystw ubezpieczeniowych, jak: LIBERTY UBEZPIECZENIA, WARTA, AVIVA, ALLIANZ, GOTHAER, PROAMA, PZU SA, STU ERGO HESTIA SA, COMPENSA VIG, INTERRISK VIG, UNIQA SA. Należy podkreślić, że ubezpieczenia dla klubowiczów Pay Trade dostępne są w najlepszych cenach na rynku. Biorąc pod uwagę fakt, że chociażby każdy posiadacz auta musi posiadać obowiązkowe OC pojazdu, produkt ten wydaje się być niezwykle potrzebny i pomocny w codziennym funkcjonowaniu.

Dzwoniąc na Kluczowy Numer, klubowicze mogą też korzystać z usług concierge w zakresie dochodzenia odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych z tytułu: wypadków komunikacyjnych, błędów lekarskich, śmierci osoby bliskiej, wypadków przy pracy czy wypadków rolniczych. Wystarczy, że wykonają jeden telefon, a resztą spraw zajmują się wykwalifikowani prawnicy współpracujący z Pay Trade.

– Ponadto, w ramach usług concierge klubowicze mogą inwestować w metale szlachetne, uzyskując gwarancję specjalnie wynegocjowanych cen na rynku, przystępnych kosztów składowania i pełnej przejrzystości, braku opłaty depozytowej na terenie Szwajcarii oraz najwyższych standardów bezpieczeństwa w składzie wolnocłowym. Klub przedstawia również wygodną i bezpieczną alternatywę dla gotówki – do dyspozycji klubowiczów oddaje dedykowaną kartę płatniczą, którą mogą wykorzystać gdziekolwiek chcą. Co więcej, mogą korzystać z atrakcyjnych cen wymiany walut po kursie międzybankowym oraz dokonywać optymalizacji przepływów finansowych w przedsiębiorstwie. Niewątpliwie jest to duże ułatwienie dla osób prowadzących biznes międzynarodowy – powiedział nam Artur Stanaszek, wiceprezes zarządu.

Serwis concierge obejmuje także obsługę w zakresie rezerwacji i dostępności do imprez sportowych i kulturalnych na całym świecie (np. finału Ligi Mistrzów, wyścigów Formuły 1), nielimitowanego dostępu do systemu rezerwacji hotelowych w niższych cenach rezerwacyjnych, czarteru samolotów, jachtów oraz biletów na wszelkie wydarzenia, które klubowicze mieliby ochotę zobaczyć na żywo. Klubowicze Pay Trade bez konieczności wychodzenia z domu mogą swobodnie przeglądać oraz rezerwować oferty renomowanych biur podróży, m.in.: Itaki, Neckermanna, Wezyra, Sun&Fun; linii lotniczych, tj.: Lufthansa, British Airways. Pay Trade proponuje oferty wyłącznie sprawdzonych biur podróży, ale przede wszystkim oferty najniższych cen. Klub nie zamyka się jednak na nowe pomysły klubowiczów – wystarczy, że przekażą je pod Kluczowym Numerem Pay Trade, a konsultanci dołożą wszelkich starań, by pomysły te zrealizować.

Serwis concierge, oferowany przez klub, zawiera także szkolenia z zakresu: sprzedaży, komunikacji, zarządzania, planowania, wyznaczania celów oraz wystąpień publicznych. Olbrzymie możliwości intelektualne klubowiczów pozwalają odkryć również kursy dotyczące szybkiego i efektywnego uczenia się – oparte na technikach pamięciowych. Czy słyszałeś o kursach nauki języka obcego w kilka dni bądź o kursach nauki szybkiego czytania gwarantujących pięciokrotne przyspieszenie czytania?

To nie koniec niespodzianek. Firma Pay Trade nawiązała w tym roku współpracę ze znaną stacją paliw, dzięki czemu klubowicze mogą korzystać z kart paliwowych zaoszczędzając od 10 do 30 gr na litrze. Brzmi ciekawie?

Dodatkowo, z misji Pay Trade, jaką jest dbanie o bezustanny rozwój klubowiczów i podnoszenie ich samoświadomości, zrodziła się Akademia Pay Trade. Jest to cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych dedykowanych dla klubowiczów oraz ich bliskich. Przedstawiane w ramach akademii zagadnienia dotyczą budowania świadomości z zakresu zdrowia, wiedzy o finansach, bezpieczeństwa prawnego oraz optymalizacji podatkowej, jak również umiejętności biznesowych potrzebnych do zarządzania firmą. Dzięki wiedzy uzyskanej podczas akademii klubowicze mogą jeszcze efektywniej czerpać korzyści z usług concierge.

Szkolenie Pay Trade w OssieSzkolenie Pay Trade w Ossie

Z myślą o żądnych wiedzy klubowiczach Pay Trade powstał też blog pod patronatem klubu – Business and Lifestyle. Dzięki temu klubowicze mogą czerpać informacje o rozwoju osobistym, biznesie, podróżach i zdrowiu oraz dzielić się tą wiedzą z innymi. Od dawna promujemy tego typu działania na naszych łamach, gdyż uważamy, że jest to świetna inicjatywa promująca dane firmy ale w konsekwencji przecież całą branżę.

Mając na uwadze fakt, że dzisiaj coraz częściej wiarygodność finansowa stawiana jest na jednej szali z wiarygodnością społeczną, należy uznać, że Pay Trade zdaje sobie sprawę ze społecznej odpowiedzialności biznesu. Czy nie jest tak, że firma to przede wszystkim ludzie, a to właśnie oni są w stanie zmieniać świat na lepsze? Wydaje się, że twórcy Pay Trade podzielają ten pogląd, gdyż jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy kampania społeczna realizowana pod patronatem klubu, której skala szacowana jest na kilka milionów odbiorców w Polsce. Na razie nie możemy jednak zdradzić szczegółów projektu. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej Pay Trade: www.paytradeclub.com oraz fan page’u na portalu Facebook.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły projektu „Kluczowy Numer” oraz dowiedzieć się m. in.: jak korzystać z renomowanych kancelarii prawnych w atrakcyjnych cenach; jak otworzyć rachunek w banku, który będzie zabezpieczony przed zajęciami komorniczymi; jak dokładnie przeprowadzić skuteczną diagnostykę swojego zdrowia; jak nie wprowadzać do swojego organizmu toksycznych substancji, które mogą być na półce w każdym sklepie i są przyczyną większości chorób oraz wielu innych ciekawych rzeczy, zapraszamy do uczestnictwa w Pay Trade. Firma organizuje cykliczne spotkania Business Lunch, na których możesz uzyskać informacje, jak stać się klubowiczem Pay Trade oraz zacząć korzystać ze specjalnie wyselekcjonowanych produktów i usług. Więcej szczegółów można też znaleźć na stronie internetowej www.kluczowynumer.pl, na której dostępny jest pełen opis świadczonych usług.

Do puenty. Serwis concierge to ciekawy pomysł na wsparcie dla zapracowanych osób ceniących sobie wysokie standardy obsługi. Szerokie spektrum możliwości, które oferuje klub wskazuje jednoznacznie na zapotrzebowanie takich usług na rynku. Jesteśmy przekonani, że nowy trend, który kreuje Pay Trade, zaowocuje jeszcze wieloma sukcesami tej firmy. Będziemy obserwować i trzymamy kciuki.

Mogą Cię również zainteresować