Pierwsza edycja nowej akcji BIZNES MLM & KREWNIACY udana. Oddaliśmy ok. 5 litrów krwi!

przez Maciej Maciejewski
2402 odsłony

To była bardzo udana akcja! 29 lipca br. we Wrocławiu pod egidą Network Magazynu i Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi KREWNIACY oddaliśmy swoją własną, prywatną krew. Projekt o nazwie BIZNES MLM I KREWNIACY. KROPELKA DO KROPELKI – RAZEM DLA ŻYCIA wystartował. Ku chwale branży. Mamy relację wideo.

Marcin Velinow, Maciej Maciejewski i Katarzyna Potuszyńska

Pomysł na akcję powstał w głowach trzech osób podczas dyskusji pod postem Eweliny Burdzy dotyczącym napisanego przez nią artykułu opublikowanego w Network Magazynie: „Katarzyna Velinov. Czy można połączyć dobre serca i biznes w network marketingu?” Od słowa do słowa i w pewnym momencie rozmowy Katarzyna Potuszyńska, Ewelina Burdzy i red. Maciej Maciejewski doszli do wniosku, że fajnie byłoby się spotkać w konkretnym punkcie krwiodawstwa wspólnie i zrobić coś pożytecznego. Zaiskrzyło. Do pomysłu szybko dołączyły inne osoby i tak powstała spontaniczna akcja BIZNES MLM I KREWNIACY. KROPELKA DO KROPELKI – RAZEM DLA ŻYCIA.

Przed budynkiem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu spotkaliśmy się kilkunastoosobową ekipą 29 lipca 2020 roku. Procedura rejestracji była dość szybka, nieskomplikowana i nawet przyjemna. Najpierw trzeba było wypełnić druk i odpowiedzieć na kilkadziesiąt pytań dotyczących naszego stanu zdrowia, potem pobrano nam odrobinę krwi do natychmiastowego przebadania, następnie konsultacja z lekarzem i już była decyzja. Niestety nie wszyscy tego dnia mogliśmy oddać krew, gdyż dla niektórych z nas nie minął jeszcze okres rekonwalescencji, który jest wymagany pomiędzy jednym, a kolejnym oddaniem krwi. Ale i tak można śmiało powiedzieć, że akcja była udana. W sumie oddaliśmy ok. 5 litrów krwi, która – jak wiadomo – jest bezcenna i pomaga wielu ludziom w różnego rodzaju sytuacjach.

– Jest mi szalenie miło, że nawet w tak spontanicznej akcji, jaka została zorganizowana tego dnia, stanęliśmy na wysokości zadania, aby pomóc innym. Ludzie z MLM są zawsze gotowi do działania. Tego dnia, żeby oddać krew, do Wrocławia dojechały również osoby, które musiały przemierzyć sporo kilometrów, ale i to dla nich nie było żadną przeszkodą. Wielki szacunek i pokłon dla wszystkich chętnych dawców z naszej branży. Wiem, że to trudny czas, a przy tym okres wakacyjny, bo w końcu po pandemicznym reżimie każdy chciał gdzieś wyjechać i odpocząć. Tym bardziej jest mi miło, że tyle osób stawiło się, aby oddać charytatywnie cząstkę siebie i spędzić ten wspólny czas razem. Centra Krwiodawstwa alarmują o bardzo niskich stanach krwi, dlatego gorąco apeluję, aby każdy kto jest osobą pełnoletnią, czuje się zdrowo i ma powyżej 50 kg masy ciała oraz chce coś dobrego zrobić dla innych i może właśnie w tak szlachetny sposób podzielić się sobą, poszedł w swoim mieście do centrum krwiodawstwa nie czekając na dedykowaną ku temu akcję, bo krew potrzebna jest cały czas, a teraz szczególnie. Teraz potrzebna jest nasza gotowość i gest dobrej woli. Wierzę, że nasza akcja „Kropelka do kropelki” przerodzi się w systematyczne wydarzenia , do których będzie dołączać coraz więcej ochotników. Przy tych okazjach będą mogli tak jak ja spełnić marzenie i poszerzyć swoją strefę komfortu – powiedziała nam Katarzyna Potuszyńska.

– Dzięki naszej spontanicznej akcji zebraliśmy kilka litrów krwi. Biorąc pod uwagę fakt, że jedna jednostka może uratować życie aż trzem osobom, podczas tego krótkiego czasu, w którym trwała akcja, czyli w sumie jakieś 2 godziny, wspólnie mogliśmy pomóc maksymalnie 30 osobom. Gdy przeliczymy o jakiej skali mówimy, widać jak wiele dobrego razem zrobiliśmy. Pragnę bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tej akcji: Katarzynie i Marcinowi Velinov za patronat i za to, że wspierali akcję nie tylko duchem, ale przede wszystkim ciałem. Przygotowali wspaniałe upominki, Marcin zrobił świetny materiał filmowy i zdjęciowy. Maćkowi Maciejewskiemu za jego patronat Network Magazynu, za jego pozytywną energię, dobre serce do tego, aby pomagać innym i jego natychmiastową gotowość przyjazdu do Wrocławia mimo, że z Sosnowca miał spory kawałek drogi. Katarzynie Potuszyńskiej za jej komentarz pod moim postem dotyczący napisanego przeze mnie artykułu o Kasi Velinov, gdzie napisała, że będzie chciała kiedyś oddać krew i tak po mojej odpowiedzi, że być może kiedyś zrobimy to razem… Maciej Maciejewski to zobaczył i stwierdził, że byłoby świetnie oddać krew razem. Tak zaczęła się nasza wspólna, spontaniczna akcja czyli od słowa do słowa. Dziękuję każdej osobie, która była tego dnia we Wrocławiu razem z nami, każdej osobie, która tego dnia oddała krew, każdej osobie, która zaprosiła swoich znajomych do tej akcji, każdej osobie, która kliknęła w wydarzenie i dała znak, że weźmie w nim udział, jest zainteresowana lub udostępniła to wydarzenie, bo dzięki temu inne osoby mogły się o tym dowiedzieć, każdej osobie, która przyczyniła się do nagłośnienia tej akcji w realu bądź w social mediach. Dziękuję! – dodała Ewelina Burdzy.

W październiku odbędzie się druga edycja naszej akcji. Tym razem planujemy, aby była ona ogólnopolska. Dokładny termin podamy wkrótce, więc jeżeli także chcecie się przyłączyć do nas, aby wspólnie pomagać innym ku chwale branży network marketing to obserwujcie uważnie Network Magazyn i profile w social mediach – Macieja Maciejewskiego, Katarzyny Velinov i Marcina Velinov, Eweliny Burdzy i Katarzyny Potuszyńskiej.

Mogą Cię również zainteresować