Pierwszy sklep Google

przez Marek Wyrzychowsk
1139 odsłony

London Evening Standard oficjalnie poinformował, że największa „wyszukiwarka” internetowa na świecie testuje koncepcje otwarcia fizycznego sklepu. Każdy kto postanowi do niego wstąpić będzie mógł na własne oczy przekonać się, jak funkcjonują urządzenia Google’a.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Na razie „Google Store” funkcjonuje jako „sklep w sklepie” i zajmuje zaledwie kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni. Sam asortyment też nie należy do zbyt obszernego, ogranicza się do komputerów z Chrome OS oraz akcesoriów, takich jak słuchawki. Placówka nazwana oficjalnie „Chromezone” będzie funkcjonowała w ramach testów wyłącznie do świąt, jednak niewykluczone, że w przyszłości wyszukiwarkowy gigant zaprezentuje swoje kolejne sklepy. Arvind Desikan z Google’a powiedział, że to pierwsza próba z fizycznymi sklepami. Jest to nowy kanał sprzedaży, wciąż w bardzo wczesnej wersji testowej. Jest to coś, z czym firma będzie eksperymentowała i zobaczy, dokąd ją to zaprowadzi.

Według badań Google’a aż 80% laptopów sprzedawanych jest za pośrednictwem sklepów. Przedstawiciele wyszukiwarkowego giganta zwracają przede wszystkim uwagę na możliwość wygodnego przetestowania nowych urządzeń, a także porozmawiania z doradcą. Korporacja z Mountain View próbuje więc kolejnych sposobów na promocję swoich Chromebooków, które choć oparte o coraz popularniejszą przeglądarkę Chrome, wciąż nie zdołały przykuć uwagi większego grona klientów.

Mogą Cię również zainteresować