Płatności przy pomocy iPhona

przez Piotr Hoffmann

Visa Europe wraz z firmą Wireless Dynamics wprowadziły nowatorskie rozwiązanie pozwalające na mobilne płatności użytkownikom telefonów iPhone w całej Europie. Według badań nowa funkcja ma szansę stać się bardzo popularną.

Aby skorzystać z tej możliwości użytkownicy iPhon’ów muszą jedynie podłączyć do swoich aparatów zestaw Wireless Dynamics iCarte dostępny w banku lub u operatora komórkowego i ściągnąć ze sklepu internetowego App Store – dodatek Visa Mobile dla aplikacji iCarte.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Zestaw iCarte jest małą dostawką do aparatu zawierająca antenę oraz tzw. mobilną kartę Visa współpracującą z aplikacją. Po aktywacji karty i włączeniu aplikacji konsumenci mogą dokonywać zakupów poprzez zbliżenie telefonu iPhone do dowolnego terminalu płatniczego w Europie przystosowanego do płatności zbliżeniowych, oczywiście bez potrzeby wprowadzania kodu PIN przy płatnościach do poziomu kwoty określanej dla każdego kraju.

Zestaw iCarte został stworzony po to, by umożliwić użytkownikom iPhone’ów dokonywanie płatności zbliżeniowych za towary czy usługi, które są oferowane coraz częściej przez sklepy w Europie. Wyniki europejskich badań konsumenckich przeprowadzonych przez Visa Europe we Włoszech, w Polsce, Turcji i Wielkiej Brytanii wskazują na silne zapotrzebowanie na mobilne płatności zbliżeniowe. Gotowość stosowania płatności mobilnych Visa zadeklarowało 41% respondentów. Co ważne, odsetek ten wzrasta do 57% w grupie użytkowników iPhone’ów. Badania wykazały również, że aż 87% ankietowanych posiadających iPhone’a chętnie zainstalowałoby akcesoria umożliwiające realizację mobilnych płatności zbliżeniowych za pomocą tych telefonów.

Mogą Cię również zainteresować