Polacy na saksach

400 odsłony

Polscy pracownicy są rozchwytywani w dalekich krajach – „podał Puls Biznesu”. Nianie poszukiwane są w Chinach, dentyści w Dubaju, księgowi na Filipinach, a kucharze w Afganistanie. Wciąż rośnie liczba egzotycznych ofert pracy.

„W polskim Internecie przybywa ofert pracy publikowanych przez pracodawców z takich krajów jak Chiny, Filipiny, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Afganistan. W internetowej giełdzie infoPraca.pl zamieszczono ponad 30 ofert pochodzących z państw Zatoki Perskiej oraz Dalekiego Wschodu. Poszukiwani są głównie doświadczeni oraz wykwalifikowani specjaliści. Na pracę w Azji mogą liczyć nie tylko dentyści, inżynierowie, specjaliści finansowi czy handlowcy, ale także kucharze, gosposie i nianie.” – czytamy w dzienniku.

Foto: Maciej Maciejewski
Foto: Maciej Maciejewski

A jak z zainteresowaniem? Podobno jest duże, a liczy się nie tylko kasa: „Praca w takich krajach przyciąga jednak kandydatów nie tylko z powodu wysokich zarobków, ale także ze względu na chęć przeżycia przygody czy poznania zupełnie obcej kultury. Przykładowo spora liczba kandydatów aplikuje na ofertę pracy dla pani do prowadzenia domu przy polskiej rodzinie w Pekinie. Pracodawca gwarantuje zatrudnienie na długi okres czasu i deklaruje pokrycie kosztu przelotu, zakwaterowania oraz wyżywienia. Mile widziane są osoby dyspozycyjne posługujące się językiem angielskim oraz interesujące się kulturą azjatycką. Na ofertę odpowiedziało już 47 chętnych.”

Mogą Cię również zainteresować