Polacy założyli ponad 200 tys. domen .eu

przez Maciej Badowski
469 odsłony

Rejestracja nazw .eu rozpoczęła się 7 grudnia 2005 roku. Początkowo abonentem domeny mogły zostać m.in. instytucje publiczne z Unii Europejskiej, a od 7 kwietnia 2006 roku nazwa .eu jest dostępna dla wszystkich chętnych.


Od momentu utworzenia domena europejska cieszy się w Polsce nieprzerwaną popularnością – w lipcu 2009 r. domenę .eu posiadało ok. 150 tysięcy Polaków. Według najnowszych danych operatora domeny, liczba ta przekroczyła już 200 tysięcy. Oznacza to 25% dynamikę wzrostu krajowych rejestracji w ostatnim roku. Pod względem liczby zarejestrowanych domen europejskich zwyciężają Niemcy, którzy posiadają ich ponad 998 tys.,na drugim miejscu są Holendrzy (424 tys.), dalej Brytyjczycy (316 tys.) oraz Francuzi (280 tys.). W całej UE zarejestrowano już ponad 3,2 mln domen z końcówką .eu. Adres z rozszerzeniem .eu jest obecnie dziewiątą pod względem popularności domeną na świecie. Kto korzysta z europejskiej domeny? Głównie firmy działające na europejskich rynkach, ale rejestrują je również osoby fizyczne.

Zdecydowana większość rejestrowanych adresów należy do firm. Rejestracja domeny .eu jest dla przedsiębiorców doskonałą okazją do pozyskania prostego i wartościowego adresu www z własną nazwą. Większość z utworzonych domen jest odnawiana, co oznacza, że firmy rzeczywiście z nich korzystają i mają one dla nich wymierną wartość.

Mogą Cię również zainteresować