Polityka finansowa rządu

przez Marek Wyrzychowski
371 odsłony

Portal Money.pl opublikował dzisiaj wyjątkowo dużo materiałów na temat najnowszych planów rządu, dotyczących podwyżki podatku VAT. Na stronach serwisu możemy dziś przeczytać wiele komentarzy w tej kwestii. Nam przypadł do gustu zwłaszcza jeden…


W programie pierwszym Polskiego Radia wypowiadał się dzisiaj na ten temat Krzysztof Rybiński, były wiceszef Narodowego Banku Polskiego. Jego zdaniem polityka finansowa polskiego rządu przyniesie katastrofalne skutki. „Podniesienie podatku VAT najmocniej uderzy w młode pokolenie wchodzące na rynek pracy i zakładające rodziny.” – mówił gość programu „Sygnały Dnia”.

Krzysztof Rybiński podkreślił, że: „Podniesienie podatków nie uratuje budżetu, a jako państwo nic na tym nie oszczędzamy.” Ekonomista obawia się, że podwyżka VAT-u to dopiero zapowiedź zwiększenia obciążeń fiskalnych. Dodał, że jeśli rząd nie zmieni podejścia do polityki finansowej, w kolejnych latach możemy spodziewać się wzrostu podatku PIT, a także podniesienia kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. To wszystko spowoduje wzrost cen i inflację. Miejmy nadzieję, że nic takiego nie nastąpi. Bo czy tak miałaby wyglądać walka z barierami, jakie napotykamy w prowadzeniu biznesu?

Mogą Cię również zainteresować