źródło: www.flickr.com
W większości miast są bardzo dobrze zorganizowane działy wspierania przedsiębiorców realizujących inwestycje na swoim terenie. Przedsiębiorcy otrzymują nie tylko zwolnienia z podatków lokalnych czy nawet dochodowego, ale mogą liczyć na budowę infrastruktury oraz wykształconych specjalistów. To właśnie młodzi, wykształceni pracownicy przyciągają centra usług biznesowych i outsourcingowych.
Obecnie działa ich już ponad 300. Zajmują się obsługą finansową, księgową. Coraz częściej światowe koncerny lokują u nas także swoje ośrodki badawcze. Świetnym przykładem jest tu IBM, który zamierza otworzyć takie centrum we Wrocławiu.
W 2010 roku Polska jako zielona wyspa Europy udowodniła, że może przyciągać nie tylko fabryki, ale też nowoczesne inwestycje z dziedziny usług biznesowych. Najnowsze raporty wskazują, że ostatnie wydarzenia w północnej Afryce, Japonii i Meksyku stały się dodatkowym impulsem dla wielu inwestorów do szukania stabilnych lokalizacji. Dlatego w Polsce, która już jest liderem centrów usług w regionie, przygotowywane są kolejne inwestycje. Tylko w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych trwają prace nad 36 projektami. Kolejne negocjują samorządy.