Polska mekką operacji plastycznych

przez Tomasz Głowacki
365 odsłony

Tak przynajmniej uważają Włoszki. Panie z Półwyspu Apenińskiego coraz częściej wybierają nasz kraj jako miejsce, gdzie można upiększyć swoje ciało. Turystka plastyczna jest w ostatnim czasie bardzo popularna we Włoszech.

Włoski dziennik „Il Messaggero” uważa, że coraz więcej Włoszek wykupuje w wyspecjalizowanych agencjach medyczno-turystycznych w Rzymie i Mediolanie pakiet usług: operację plastyczną w Polsce, bądź wszelkie chirurgiczne zabiegi upiększające, poczynając od wstrzyknięcia botoksu.

Pakiet kosztuje kilkaset euro a w jego cenie znajduje się przelot samolotem taniej linii lotniczej do Katowic, pobyt w hotelu i zabieg u chirurga plastycznego. Poza tym agencje oferują inne atrakcje: zwiedzanie kraju a także oferty innych usług, które w Polsce są o wiele tańsze. Nie można się dziwić, skoro wg specjalistów, kwalifikacje zawodowe polskich lekarzy są dość wysokie, a ceny relatywnie niskie. Popularność usługi jest tak wielka, że miejsca zarezerwowane są aż na sierpień br.

Polscy lekarze mają najwyższe kwalifikacje – powiedział dziennikowi właściciel agencji turystycznej Glauco Grassoni. – Niestety uważa się, że na wschodzie nie ma jeszcze wysokiej jakości usług, ale Polska jest w awangardzie, wielu lekarzy to Włosi, którzy robią specjalizację na uczelni w Katowicach.

Na zabiegi chirurgii plastycznej jeżdżą do Polski z Włoch także mężczyźni, wśród których największą popularnością cieszą się przeszczepy włosów – podał „Il Messaggero”.

Mogą Cię również zainteresować