Polska złotym silna?

510 odsłony

„W ostatnim miesiącu złoty nie ma sobie równych. W rankingu najsilniejszych walut świata pokonuje wszystkich. W poniedziałek utrzymuje się poniżej 4 zł za euro, po raz pierwszy od maja. Co dalej?” – pytają dziennikarze „Pulsu Biznesu”.


Według danych Bloomberga, na liście najlepszych inwestycji miesiąca złoty wyprzedza rumuńskiego leja i czeską koronę. Do euro zyskał w tym okresie już 4%. „Wygląda na to, że w średnim terminie trzeba odejść od pesymistycznych prognoz na rzecz tych, które będą zakładać umocnienie złotego w okolice 3,93 zł za euro na koniec sierpnia, a może i nawet niżej.” – powiedział dla dziennika Marek Rogalski, analityk z DM BOŚ.

Ale już nieco odmienne zdanie na ten temat ma Arkadiusz Krześniak, ekonomista z Deutsche Banku: „Po pokonaniu bariery 4 zł za euro możliwy jest jeszcze niewielki ruch w dół, ale nie spodziewam się, by był głęboki. Mamy wciąż dużo czynników ryzyka, w tym przede wszystkim niepewną sytuację fiskalną niektórych państw unijnych. Ten temat może w każdej chwili powrócić na pierwszy plan i odwrócić korzystne dla złotego tendencje.”

Mogą Cię również zainteresować