Polski MLM

przez Daniel Kubach
709 odsłony

Polski MLMDaniel Kubach   Idę ulicą ubrany we francuski garnitur, hiszpańską koszulę, wypachniony włoskimi perfumami. Podchodzę do mojego niemieckiego auta, puszczam angielską muzykę i jadę do mojego kanadyjskiego domu wykonanego ze skandynawskiego drewna.

Czeską kosiarką. Biorę do ręki gazetę publikowaną przez niemiecki koncern prasowy, wydrukowaną po Polsku i spoglądam na rubrykę praca. Zapalając kubańskie cygaro zastanawiam się: dlaczego w Polsce nie ma dobrej pracy, a najlepsi specjaliści wyjeżdżają za granicę? Może to i dobrze? Przecież, jak kupujemy produkty zagraniczne, to dajemy również pracę naszym rodakom żyjącym i pracującym w innych krajach.

 

W Polsce przez wiele lat brakowało dobrych produktów i dopasowanych usług. Spowodował to poprzedni ustrój, a w szczególności izolacja gospodarcza. Wszystko co było produkowane za zachodnią granicą, kojarzyło się z luksusem i sporo kosztowało. W dzisiejszych czasach ceny produktów zagranicznych są już zbliżone do krajowych. Nagminnie kupujemy je z przyzwyczajenia, uważając za lepsze. Często też nie posiadamy zamienników krajowych wyrobów i musimy polegać na markach zagranicznych. Bywa też tak, że nasze towary ustępują swoją jakością  produktom importowanym. Jednak najpiękniejsze jest to, że dzisiaj każdy z nas ma prawo wyboru. Sami możemy zdecydować, komu za towar lub usługę zapłacimy, jak będzie się nazywała firma, której zostaniemy klientem i z jakiego kraju będzie ona pochodziła.

Przedsiębiorca świadomy

Od kilku lat z uwagą przyglądam się rodzimym przedsiębiorstwom. Produkcja oraz zatrudnienie rośnie, mnożą się zyski. Polskie marki stają się coraz bardziej znane. Zaczęliśmy również doceniać wytwarzane u nas produkty oraz proponowane usługi. Śledzę uważnie jak budują swoje imperia rodzimi przedsiębiorcy, albowiem czasy cwanych, drobnych kombinatorów odchodzą w niepamięć. Wielu z nich, to wysokiej klasy biznesmeni. Wykształceni, znający języki obce, nastawieni na konkretny cel. Biorą udział w akcjach prospołecznych i charytatywnych. W biznesie i przedsiębiorczości pojawiły się m.in. takie wartości, jak: uczciwość, chęć pomagania innym, filantropia. Nazwałbym ich świadomymi przedsiębiorcami. Chcą wspierać polski biznes, robić interesy międzynarodowe, budować marki globalne.

Polskie firmy mają przyszłość

Na rynku coraz liczniej pojawiają się polskie przedsięwzięcia funkcjonujące na zasadach MLM. W wielu przypadkach to już nie są „firmy koguciki”, lecz prężne przedsiębiorstwa założone przez profesjonalnych, doświadczonych menedżerów.

Przygotowane logistycznie, technicznie, posiadające kapitał i nie bojące się dużych inwestycji. Oferują bardzo korzystne warunki finansowe, co było kiedyś słabą stroną krajowych firm z tego sektora. Udowadniają, że potrafią skutecznie konkurować nie tylko dobrym produktem, ale również nowoczesnymi rozwiązaniami dla swoich przedstawicieli. Mocną stroną polskich firm marketingu sieciowego jest to, że potrafią przyciągnąć do siebie doświadczonych menedżerów. Skoro weterani tego rynku dostrzegają dla siebie szanse w rodzimych przedsiębiorstwach, to znaczy, że polskie firmy MLM mają przyszłość.

Mogą Cię również zainteresować