Polski networker doceniony na Zachodzie

przez Maciej Maciejewski
668 odsłony

„Wódka, ogórki kiszone i Jan Paweł II – to głównie przychodzi na myśl na hasło Polska”. Tak zaczyna się obszerny, fachowy artykuł opublikowany w prestiżowym periodyku „Smashing Magazine”, w którym doceniono polskiego networkera.

„Wódka, ogórki kiszone i Jan Paweł II – to głównie przychodzi na myśl na hasło Polska. Oczywiście Polska to coś więcej. Na mapie światowego designu Polska charakteryzuje się agencjami kreatywnymi, które tworzą wysokiej jakości projekty i zatrudniają programistów ze światowej czołówki. Oczywiście działa tam również wielu freelancerów i wizjonerów, którzy zdobyli uznanie na świecie.” – czytamy dalej.


Artykuł zatytułowany „Showcase Of Web Design In Poland” opisuje polskie realia webdesignu, czyli tego, z czym na co dzień mamy do czynienia w polskim internecie. Autor tekstu wskazał w nim kilka konkretnych akcji internetowych i konkretnych miejsc w sieci, które według periodyku „Smashing Magazine” są godne uwagi i naśladowania.

Jednym z wylaurkowanych przez pismo projektantów i właścicieli portali jest Paweł Lenar, z którym „Network Magazyn” współpracuje od kilku miesięcy (tutaj ostatnia publikacja). Gratulujemy Pawłowi tego wyróżnienia, jednocześnie zachęcając wszystkich polskich networkerów do brania z niego przykładu. Niech wszyscy Ci, którzy uparcie twierdzą, że aspekty wizualno-graficzne strony www nie mają znaczenia, bo liczą się zamieszczane tam treści, zerkną na projekt Pawła i chwilkę się nad swoją postawą zastanowią. Jako zagorzali obserwatorzy metod działania polskich networkerów w nowych mediach, zachęcamy również samego Pawła do nieco „agresywniejszego” działania w kierunku moderowania swojego bloga. Ostatni wpis jest tam z października 2009 roku. Nie wierzymy, że tak charyzmatyczny lider MLM nie robił od tego czasu nic, co warte byłoby publikacji na swoim blogu. A przecież wszyscy lubimy czytać blogi.


„Smashing Magazine” to prestiżowy serwis dla webdesignerów stworzony przez Svena Lennartza i Vitaly Friedmana. Specjalizuje się w publikowaniu poradników i narzędzi dla twórców stron internetowych, a także opisuje i komentuje zjawiska ze świata projektowania stron www. Pismo cenione przez grafików i projektantów. Jednak od czasu to czasu pojawiają się artykuły dla programistów.

Mogą Cię również zainteresować