Pomysł na dbanie o zdrowie pracowników

275 odsłony

Znacznie powiększyło się grono firm, które dostrzegają profity płynące z dbania o zdrowie pracowników. Wszystko, co wpływa pozytywnie na stan zdrowia pracowników, automatycznie przekłada się na redukcję absencji w pracy.


Dzięki nowemu projektowi firmy Toto, o zdrowie pracowników pracodawca będzie mógł dbać nawet w… toalecie. Nowoczesna toaleta firmy Toto, zaprojektowana dla pewnego japońskiego dewelopera, wyposażona została w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny. Korzystający z toalety może jednocześnie: zbadać mocz, wykryć obecność narkotyków, zmierzyć temperaturę, ciśnienie, dokonać pomiaru wagi.

Inteligentna toaleta nie tylko dokonuje tych pomiarów, ale również przesyła dane do komputera – w efekcie, za zgodą pracowników, można monitorować ich stan zdrowia niemalże na bieżąco. Jedynym minusem takiej super toalety może być fakt pełnego monitoringu częstotliwości korzystania z łazienki.

Czy projekt ma szansę przyjąć się w biurach? To zależy od kosztów całej instalacji – może bowiem okazać się, że mniej jednak firmę kosztuje nieco bardziej chorowity zespół niż ultra nowoczesna toaleta.

Mogą Cię również zainteresować