Portfel w telefonie

przez Marek Wyrzychowski

Obecnie konsumenci są silnie zainteresowani wykorzystywaniem swoich telefonów komórkowych jako portfela. Ich zdaniem usługa mobilnego portfela to przede wszystkim oszczędność czasu, a przy okazji wygoda.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Ze sponsorowanych przez firmę Alcatel Lucent badań rynku wynika, że klienci indywidualni potwierdzają silne zainteresowanie wykorzystywaniem swoich telefonów komórkowych jako portfela. Badania wykazały, że 81% respondentów jest silnie zainteresowanych taką usługą i że 89% ankietowanych byłoby gotowych do płacenia za nią miesięczną opłatę. Największym zainteresowaniem wśród „przyszłych klientów” cieszy się możliwość wglądu w saldo portfela poprzez swój telefon i otrzymywanie pokwitowania z transakcji w czasie rzeczywistym.

Równie ważna jest wygoda, jaką zapewnić może mobliny portfel. Nie trzeba już będzie nosić kart kredytowych, gdyż usługi te będą dostępne przez telefon komórkowy. Przy użyciu aparatu telefonicznego będzie można bezpiecznie płacić rachunki i robić zakupy w punktach sprzedaży detalicznej. W komórce będzie można przechowywać wszystkie posiadane karty lojalnościowe, kupony, karty upominkowe, itp. Telefon komórkowy może nawet zastąpić kartę dostępową i kartę członkowską. Będzie można również oglądać na nim wyciągi z konta bankowego, rachunki lub pokwitowania z płatności kartą kredytową, punkty lojalnościowe czy saldo na kartach.

Mogą Cię również zainteresować