źródło: www.sxc.hu
Szkolenia to dla wielu polskich przedsiębiorców zbędny wydatek. Jak dowiadujemy się z badania firmy doradztwa personalnego Kelly Services, 29% aktywnych zawodowo Polaków deklaruje, że firma w której są zatrudnieni nie chce finansować szkoleń i kursów. Z 29 przebadanych rynków pracy tylko w Danii odsetek niezadowolonych jest wyższy i wynosi 35%.
Polscy pracodawcy nie wypadają korzystnie w tym zestawieniu. Widać, że inwestycja w kapitał ludzki w firmach i biznesie tradycyjnym w dalszym ciągu jest bardzo mała. Wielu menedżerów, którzy chcieliby podnosić swoje kwalifikacje nie czuje wsparcia ze strony swojej firmy. Najbardziej motywowani do szkoleń są pracownicy w Azji. Na swoich pracodawców skarży się zaledwie 5% ankietowanych w Indiach, 6% w Chinach i blisko 8% w Tajlandii. Jednak Polska nawet na tle Europy wypada bardzo słabo. W 15 przebadanych krajach starego kontynentu dofinansowania szkoleń nie dostaje średnio tylko 17% zatrudnionych. Nawet w pogrążonej w kryzysie Irlandii pracodawcy znacznie aktywniej wspierają swoją załogę w rozwoju kompetencji. Tylko 10% podwładnych narzeka tu na brak wsparcia. Firmy zdały sobie sprawę, że nie mogą pozwolić sobie na braki w kwalifikacjach pracowników.
Zatem wszystkich niezadowolonych ze swojego rozwoju intelektualnego Polaków zapraszamy do budowania kariery i biznesu w MLM współpracując z rzetelnymi firmami z tego sektora. Wszak najnowsze badania jasno przedstawiły istotę zadowolenia menedżerów w tym właśnie temacie. Na 869 000 osób działających w sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowym w Polsce, aż 79% z nich na pytanie: „Jakie masz korzyści z bycia sprzedawcą bezpośrednim?” wskazało właśnie „Rozwój osobowy i umiejętności zawodowych”.
źródło: PSSB