Prowadź, zwiedzaj i spotykaj się ze znajomymi

przez Marek Wyrzychowski
516 odsłony

Firma Sygic wprowadziła na rynek polski program Sygic AURA Professional, który łączy zalety nawigacji GPS 3D z sieciami społecznościowymi. Program wykorzystuje mapy firmy TeleAtlas, rozbudowaną bazę danych POI, geotagowany serwis wiki i informacje z przewodników po mieście.

AURA wyświetla rzeczywisty widok 3D uwzględniający wysokość i rzeźbę terenu oraz zabudowę, wykorzystując teksturowane modele budynków. Jako pierwsza używa technologii akceleracji 3D dostępnej na iPhonie, co przekłada się na szybkość i jakość trójwymiarowych wizualizacji. Nawigacja charakteryzuje się szybkim mechanizmem wyliczania tras, oferuje asystenta pasa ruchu, informacje drogowe, w tym ograniczenia prędkości i radary. Program umożliwia bezpośrednie wyszukiwanie kontaktów z możliwością komunikacji telefonicznej.


Mechanizmy społecznościowe pozwalają wymieniać informacje o ciekawych miejscach i obszarach z innymi użytkownikami programu. Program jest w pełni funkcjonalny w wersji offline, jednak pozwala znacznie poszerzyć zasób informacji korzystając z internetu. Przechodząc w tryb online można sprawdzać status i lokalizację znajomych, pogodę, stan zakorkowania dróg, jak również wymieniać się, np. danymi na temat miejsca spotkania. Nawigacja potrafi prowadzić zarówno po drogach, jak i chodnikach oraz ścieżkach w przypadku pieszych. Program oferuje informacje o ciekawych miejscach bazując na danych z renomowanych przewodników i Wikipedii.

– Nasze marzenie o stworzeniu programu AURA, który wyróżniałby się na tle całej konkurencji, stało się rzeczywistością po 3 latach wytężonej pracy – powiedział Michal Stencl, CEO w Sygic. – Aura to przyszłość serwisów działających na bazie lokalizacji. Umożliwia nawigację samochodową i pieszą, a zarazem poznawanie miasta: atrakcji, miejsc noclegowych oraz klubów i restauracji – dodał.

AURA została zaprojektowana dla najnowszej generacji smartfonów i urządzeń nawigacyjnych, takich jak: iPhone, Google Android czy Windows Phone 7. Obecnie dostępna jest dla iPhone, wkrótce zostaną udostępnione pozostałe wersje.

Mogą Cię również zainteresować