Prywata w miejscu pracy

przez Marek Wyrzychowski
445 odsłony

Niedawno informowaliśmy o tym, że Polacy w pracy mają kosmate myśli. Otóż okazuje się, że to jeszcze nie koniec. Pracownicy w firmach robią wszystko, żeby tylko nie pracować…

Jak powinien wyglądać standardowy dzień w pracy? Szef zleca nam zadanie, a my je sumiennie wykonujemy. A jak jest w praktyce? Otóż zanim zabierzemy się do roboty wykonamy szereg telefonów do rodziny i znajomych. Poza tym porozmawiamy na jednym z komunikatorów, a dopiero później weźmiemy się do pracy. Oczywiście, wcześniej jeszcze tylko na chwilkę, na momencik, zobaczymy, co możemy sobie kupić w jednym ze sklepów internetowych.

Jak wynika z badania firmy Sedlak & Sedlak, więcej niż 45% użytkowników przyznała, że załatwia prywatę w pracy. Na pocieszenie pracodawcom zostaje to, że zajmuje im to tylko 15 minut. Niecałe 19% badanych wskazało odpowiedź „15-30 minut”, a kolejne 8% zadeklarowało, że na sprawy prywatne poświęca od dwóch do trzech kwadransów – czytamy w raporcie.

Liczną grupę utworzyły osoby, które na własne sprawy przeznaczają ponad 45 minut każdego dnia pracy. Niemal co trzeci badany przyznał, że przez ponad trzy kwadranse nie pracuje, tylko załatwia swoje sprawy. W przypadku pracowników pełnoetatowych jest to niemal 10% czasu, za który pobierają wynagrodzenie.

A Ty jak długo zajmujesz się sprawami osobistymi w pracy?


Mogą Cię również zainteresować