Przeźroczysty telefon

Autorzy The Second Life Mobile Phone Concept pokazują nam, że do wyglądu telefonów można podejść z nieco innej strony. Oprócz nowoczesnego designu duży nacisk położono na oszczędzanie baterii.


Projektanci Cho Sinhyung i Jeon Jungjae zaprezentowali niedawno swoją wizję dotyczącą telefonu komórkowego, który prawdopodobnie będziemy używać w przyszłość. Urządzenie ma być oczywiście wyposażone w ekran dotykowy. Elementem naprawdę interesującym ma być natomiast niemal całkowicie przeźroczysta obudowa.

Kolejnym ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem jest również sposób informowania o stanie baterii. Odpowiedzialny za to system E-Ink będzie zmniejszał przeźroczystość urządzenia w miarę utraty energii. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy pamiętać, aby podłączyć telefon do ładowana. Oprócz tego bateria ma zostać wykonana w jakiejś tajemniczej, nowej technologii, co znacząco ma wydłużyć jej czas działania.
Można śmiało powiedzieć, że koncepcja przeźroczystego telefonu jest bardzo interesująca. Z całą pewnością sprzęt wygląda bardzo futurystycznie.

Mogą Cię również zainteresować