Rachunek od zimy

Jak dobrze, że w sobotę zaczęła się astronomiczna wiosna. Odetchniemy zarówno my, jak i nasze portfele. Dlaczego? Pół miliarda złotych – tyle kosztowała nas walka ze śniegiem.

Zima kończy swój marsz po Polsce. Od soboty zaczęła się wiosna i dzięki niej będziemy mogli się cieszyć ładną, a zwłaszcza cieplejszą pogodą. Cieszyć się też mogą urzędnicy, bo nie będą musieli wydawać pieniędzy na walkę ze śnieżną naturą.

Przez 3 miesiące Polacy wydali 500 milionów złotych na usuwanie skutków śnieżnej pogody. Rekord padł w stolicy. Urząd miasta przeznaczył na ten cel aż 120 mln złotych. Wraz z nadejściem wiosny odetchną na pewno kolejarze i energetycy, którzy wydali krocie na usuwanie uszkodzeń trakcji. Zima wystawiła rachunek zarówno za prąd, jak i za gaz. Jak wynika ze wstępnych szacunków, w tym roku na ogrzewanie domów i podgrzewanie wody w kaloryferach wydaliśmy prawie 24 miliardy złotych. Nie zapominajmy jednak o drogach. Ile drogowcy wydali na łatanie dziurawych dróg? Tego nikt jeszcze nie zdołał podliczył.

Mogą Cię również zainteresować