Raport Oriflame na temat zrównoważonego rozwoju

przez Maciej Maciejewski
308 odsłony

Poruszający się w systemie MLM, kosmetyczny koncern Oriflame opublikował raport na temat zrównoważonego rozwoju za rok 2023, ujawniający znaczący postęp w wysiłkach na rzecz ograniczenia własnego śladu węglowego i wpływu na środowisko.

Jednego spółce na pewno odmówić nie można. Zwraca uwagę na ochronę środowiska. Od 2018 roku na całym świecie firma Oriflame korzysta z energii w 100% odnawialnej, a także współpracuje z dostawcami posiadającymi ważną ocenę zrównoważonego rozwoju EcoVadis.

Ponad 130 produktów firmy posiada obecnie certyfikat wegański, a 95% wyrobów spłukiwanych, wprowadzonych na rynek w 2023 roku, zostało opracowanych w sposób biodegradowalny. Spółka podjęła się także recyklingu 500 ton plastiku oraz szkła i trzeci rok z rzędu została uznana przez Financial Times i Statista za Lidera Klimatu w Europie.

– Nasze zaangażowanie w ludzi i przyrodę pozostaje podstawą naszego sukcesu. Pomimo wyzwań, jakie w ciągu ostatniego roku napotkał nasz biznes, pracowników i brand partnerów, podjęliśmy znaczące kroki w kierunku realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Nasz cel pozostaje niezmienny: tworzenie możliwości biznesowych dla naszych ludzi, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedzialnego zarządzania naszą planetą. Jestem dumna, że mogę być częścią tej ważnej podróży – powiedziała Anna Malmhake, dyrektor generalna i prezes Oriflame.

Mogą Cię również zainteresować