Recruiting Tools Część pierwsza

przez Daniel Kubach
727 odsłony

Recruiting ToolsCzęść pierwszaDaniel KubachŻyjemy w cudownych czasach. Nigdy dotąd nie było takich możliwości, jakie mamy teraz. Telefony komórkowe, internet, linie lotnicze, szybkie samochody.

 

O tym, że rekrutacja nowych osób (zwanych w zależności od specyfiki firmy współpracownikami, konsultantami, dystrybutorami, niezależnymi doradcami itd.) jest ważna, nie muszę nikogo przekonywać. Każda firma i każdy lider stara się przyciągnąć do swojej organizacji najlepszych ludzi. Szukamy lepszych od siebie. Zapewne każdy dobry menedżer posiada takie osoby w strukturze. Jednak powiem Wam, Drodzy Liderzy, i możecie mi wierzyć lub nie, ale tych najlepszych ludzi dopiero poznacie!!! Znajdziecie ich i zrekrutujecie. Teraz się zastanawiacie: dlaczego jeszcze nie zrekrutowaliśmy najlepszych menedżerów do swoich organizacji? Dlaczego dopiero ich znajdziemy? Na te pytania odpowiem w kilku punktach.

Wiedza i kompetencje

Czy kiedy rozpoczęliście współpracę z firmą MLM, od razu mieliście odpowiednie umiejętności i wiedzę, aby zbudować wielką strukturę? Od razu wiedzieliście jak zarobić pieniądze, które teraz widzicie co miesiąc na swoich kontach? Nie sądzę. W życiu tak to jest, że zanim zaczniemy zarabiać pieniądze, to najpierw idziemy do szkoły. Tam zdobywamy odpowiednie wykształcenie oraz wiedzę. Oczywiście 90% z tego co się nauczyliśmy nigdy nam się w życiu nie przyda. Gdy idziemy do pierwszej pracy lub zakładamy pierwszy biznes, nie zawsze kwoty, które wtedy zarabiamy są zadowalające.

Ponieważ jeszcze tak naprawdę nie wiemy jak to zrobić,
żeby zarobić. Nie mamy jeszcze wiedzy i kompetencji.

Na swojej drodze spotykamy wielu odpowiednich kandydatów na liderów, których kiedyś nie byliśmy w stanie zrekrutować. Dla nich byliśmy mało przekonujący. Nie mieliśmy jeszcze wiedzy, wyuczonych technik rekrutacyjnych oraz kompetencji. Nie zarabialiśmy tyle, ile zarabiamy teraz, więc mogliśmy być dla nich jeszcze za mało wiarygodni. To jeszcze nie był czas, aby wielcy ludzie chcieli pracować w naszych organizacjach. Nie byliśmy jeszcze gotowi.

Z każdym dniem zdobywamy nowe doświadczenie, poznajemy nowych ludzi, od których się czegoś uczymy. Czytamy książki i branżowe periodyki, chodzimy na szkolenia, uczymy się od swoich mentorów. Czyli z każdym dniem stajemy się coraz lepsi i coraz bardziej kompetentni. Kiedy stajemy się kompetentni oraz potrafimy zwiększać swoje dochody z pracy naszej sieci, stajemy się coraz bardziej pewni siebie. Bije z nas energia, która przyciąga coraz to lepszych liderów. Podświadomie przyciągamy ludzi podobnych do siebie. Skoro mamy coraz większą energię oraz kompetencję, to również przyciągamy do siebie ludzi o coraz to większym potencjale. Świat jest tak skonstruowany, że kiedy się rozwijamy, idziemy do przodu, to wszystko nam sprzyja. Popatrzmy na swoich liderów. Popatrzmy na siebie… Czy widzimy pozytywne zmiany, które w nas nastąpiły w ciągu ostatnich kilku lat? Pomyślmy co będzie za kolejnych kilka lat?

Zrekrutować etatowca

Będziemy poznawać ludzi o coraz większej energii oraz coraz to większych kompetencjach. Zdobędziemy wiedzę, dzięki której zwiększymy swoje dochody. To dzięki nam oraz naszemu doświadczeniu liderzy w naszej organizacji będą się rozwijać i godnie zarabiać na życie. Sami staniemy się mentorami.

Jest kilka elementów, które pomogą nam osiągnąć swój cel. Pierwszym jest panika na rynku pracy i wszechobecne słowo „krach”. Pisze je w cudzysłowie, ponieważ mam na ten temat inne zdanie niż media, które go wywołują. Wykorzystajmy ten moment!!!

Ten tekst jest jedynie fragmentem całego artykułu, który znajdziesz w wydaniu drukowanym Network Magazyn nr 19/2008

Mogą Cię również zainteresować