Reklama Oriflame nagrodzona w Idea Awards

przez Maciej Maciejewski

Telewizyjna reklama Oriflame „Midnight Pearl” została głównym laureatem 20 edycji prestiżowego konkursu branży reklamowej – Idea Awards w kategorii „moda i uroda”. W konkursie co roku ocenianych jest kilkaset reklam, które poddawane są surowej ocenie najpierw internautów, a następnie jury.


Idea Awards to jeden z najstarszych konkursów oceniających reklamy w Polsce. Odbywa się już od 20 lat, a jego głównym celem jest podniesienie standardów reklam poprzez uhonorowanie najlepszych z nich. Głosowanie na reklamy odbywało się za pomocą formularza on-line, dzięki czemu każdy internauta mógł oddać głos na swoją ulubioną reklamę. Te z nich, które otrzymały najwięcej głosów były oceniane przez jury. Członkami jury konkursu są uznane postacie ze świata reklamy oraz dyrektorzy marketingu firm odnoszących sukcesy na polskim rynku. Przewodniczącymi jury byli już między innymi: Wojciech Mann, Alicja Resich-Modlińska czy Tomasz Raczek.

Uhonorowany przez jury spot telewizyjny Oriflame „Midnight Pearl” z udziałem światowej sławy top modelki Natalii Vodianovej promującej zapach o tej samej nazwie został nakręcony w czeskim zamku Ploskovice. Nagranie 30 sekundowego spotu trwało prawie 3 dni. W produkcji reklamy uczestniczyło blisko 50 osób. Spot został przygotowany przez Folke Film ze Szwecji. Wyreżyserował go Johan Tappert.

Mogą Cię również zainteresować