Rekordowy kontrakt Herbalife i LA Galaxy

przez Magda Sobota
495 odsłony

Firma Herbalife, oficjalny sponsor odżywczy Wisły Kraków, podpisał 10-letni kontrakt sponsorski z amerykańskim klubem LA Galaxy. Przedłużona umowa będzie obowiązywała do 2022 roku, a jej wartość szacuje się łącznie na 44 mln dolarów.

Jest to największy kontrakt sponsorski w historii Amerykańskiej Ligii Piłki Nożnej. W ramach przedłużonej współpracy, firma Herbalife pozostanie oficjalnym i wyłącznym partnerem odżywczym zespołu LA Galaxy, a jej logo będzie widniało na koszulkach zawodników.

– Z LA Galaxy i Amerykańską Ligą Piłki Nożnej jesteśmy związani od ponad pięciu lat. Cieszymy się, że na mocy niedawno podpisanego kontraktu mamy możliwość kontynuowania naszej współpracy aż do 2022 roku. Jako Herbalife, wierzymy w ogromną wartość zarówno samego klubu LA Galaxy, jak i piłki nożnej jako dyscypliny sportowej –  komentuje przedłużenie kontraktu Michael O. Johnson, prezes Herbalife.

LA Galaxy i Herbalife ogłosiły, że w ramach zawartej umowy przekażą fundacjom Los Angeles Galaxy Foundation i Herbalife Family Foundation 2,5 mln dolarów na wsparcie działań prowadzonych na rzecz dzieci. – Jesteśmy dumni z tego, że poprzez aktywne wsparcie takich inicjatyw jak Los Angeles Galaxy Foundation i Herbalife Family Foundation, możemy wpływać na poprawę jakości życia dzieci w naszych lokalnych społecznościach – podkreśla Michael O. Johnson.

Firma Herbalife została oficjalnym sponsorem odżywczym LA Galaxy w 2005 roku. Od 2007 roku logo firmy widnieje na koszulkach piłkarzy. Na temat współpracy koncernu z Wisłą Kraków można się zapoznać w "Pulsie Biznesu".

Mogą Cię również zainteresować