Rentierzy.FM – kolejne szkolenie kwartalne za nami

przez Łukasz Mika

A podczas niego: po raz kolejny najwyższej klasy wystąpienia, świetna organizacja, wieczorne integracje, profesjonalne warsztaty i wiele innych, ważnych w biznesie rzeczy! Zaczynając jednak od początku…

ee

W ten słoneczny, ostatni marcowy weekend 2014 roku, grupa 900 Rentierów przybyła do hotelu OSSA na XIV szkolenie kwartalne struktury Krzysztofa Cybul. Po rejestracji, odbiorze identyfikatorów i ulokowaniu się w wygodnych fotelach, można było rozpoczynać szkolenie. Standardowo otworzył je założyciel całej struktury Rentierzy.FM na wstępie nakreślając kontekst całego przedsięwzięcia. Ze sceny padło fundamentalne zdanie:

Nie chodzi o to, co Ty wyciągniesz z tego szkolenia, tylko co to szkolenie wyciągnie z Ciebie!

Bo jak wiadomo, chodzi o zaangażowanie i dobrą zabawę – wtedy efekty nauki są najlepsze. Zgromadzeni usłyszeli także dwie historie ze zwierzęcymi bohaterami. W pierwszej brały udział żaby, a ich przesłanie było proste – każdy jest kowalem własnego losu i aby osiągnąć sukces powinien sugerować się tym, co uważa za słuszne, pozostając głuchym na opinie niekompetentnych doradców. Druga historia dotyczyła uganiania się za przysłowiowym zającem. Z początku, posiadając małą perspektywę, zając (a w zasadzie zajączek) może być zupełnie niewidoczny. Z czasem jednak, w miarę wzrostu poziomu wiedzy i umiejętności, staje się on coraz większy, większy i większy… A bieganie za nim staje się pozytywnym sposobem na rozwijanie siebie.

ReklamaReklama

W kolejnych blokach tematycznych występowali będący na TOP-ie liderzy struktury, generujący ostatnio najlepsze wyniki. Dzięki ich przekazowi aktywni, otwarci na edukację słuchacze mogli nauczyć się wielu praktycznych i niezbędnych rzeczy, które po wprowadzeniu w działanie znacznie przyspieszą rozwój biznesu opartego na zasadach MLM – mowa była m.in.: o prawidłowej ocenie wartości sprzedaży (nie dajmy się tak zwanym „promocjom”!), o różnicach pomiędzy tradycyjnym biznesem a marketingiem sieciowym (prawdziwa historia o firmie z kapslami), o profesjonalnym podejściu do treningów (nikt nie ocenia jak kto trenuje, wynik zaświadczy, kto pracował, a kto się obijał), o działającym systemie (pozdrawiamy państwa Faillów oraz Eda Ludbrooka) i o mnóstwie równie ważnych aspektach naszego biznesu. W każdej przemowie zauważalny był profesjonalizm znany ze szkoleń światowych mówców, na których to wydarzeniach zawsze znajdują się licznie przybywający przedstawiciele struktury Rentierzy.FM (słynne 10% zaangażowania więcej niż mają inni!).

Gwiazdą wieczoru był premierowo wydany, dwupłytowy album Rentierzy.FM, zawierający zarejestrowane fragmenty dwóch ostatnich szkoleń kwartalnych. Profesjonalna okładka, wygrawerowane płyty i przede wszystkim szkolenie na najwyższym poziomie za kwotę ponad 10 razy mniejszą od ceny samego wydarzenia, to cena jak za porcję frytek. Nic więc dziwnego, że niemal cały nakład płyt rozszedł się jak ciepłe bułeczki w kilka minut po otwarciu sprzedaży. Mało która filmowa produkcja  poszczycić się może takim startem na kinematograficznym rynku.

Na zakończenie pierwszego dnia szkolenia odbyły się galowe nominacje. W blasku fleszy i oklasków, po kolei prezentowały się osoby na każdym poziomie z pierwszego i drugiego planu marketingowego, które wynagradzają ten biznes – był więc to czas, gdzie każdy mógł zasłużenie poczuć się gwiazdą z powodu docenienia dobrze wykonanej pracy przez tak liczną ekipę. Oby tak dalej, by co kwartał prezentować się na przynajmniej jednym poziomie wyżej! A po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę integracyjną. Tradycyjnie do samego rana trwały liczne dyskusje i konsultacje, na których rozchwytywani liderzy odpowiadali na pytania zainteresowanych. To właśnie ten moment, kiedy można wyciągnąć z mówców „coś więcej”.

ReklamaReklama

Podczas dwudniowego szkolenia następowała zmiana czasu na letni, w związku z czym ubyło nocy o równo godzinę. Rzecz jasna nie skrócono wieczornej integracji, a „oberwało” się czasowi na sen. Nie przeszkodziło to jednak całej strukturze w punktualnym stawieniu się na rozpoczęciu drugiego dnia szkoleń. W tej części miały miejsce charakterystyczne bloki czasu dla kobiet (dzień wcześniej), mężczyzn oraz rodziców, których to przemowy były jednymi z najbardziej poruszających. Zawsze miło jest posłuchać, jak różnorodnie rodzice podchodzili do biznesu MLM a teraz działają razem ze swoimi pociechami. A przecież ze szkolenia na szkolenie jest ich coraz więcej! Serię wykładów kontynuowali w dalszym ciągu liderzy z drugiego planu marketingowego. Przekazywali oni wiedzę m.in. z zakresu auto-prezencji (od szczegółu do ogółu, czyli: od długopisu, poprzez dobór marynarki a na uścisku dłoni kończąc) oraz tajemniczego prosumenta (jak nim zostać i czym się on charakteryzuje). Nie zabrakło oczywiście także wystąpień produktowych, podczas których z humorem przedstawiono całą gamę wyrobów z asortymentu FM GROUP. Na zakończenie omówiono najlepszy schemat zapewniający znacznie lepsze zapamiętywanie wniosków z całego szkolenia. Emocji było co nie miara, więc z pewnością warto wracać do notatek, wprowadzając zmiany w swoich działaniach.

Kolejne szkolenie kwartalne odbędzie się 12 i 13 lipca br. Zapisy już trwają a chętnych będzie na pewno więcej niż miejsc, dlatego ZRÓB TO TERAZ i już dziś zapewnij sobie udział w kolejnym, przełomowym wydarzeniu sygnowanym marką Rentierzy.FM! Pozdrawiam! (Foto: Matylda Szafrańska)

Od redakcji

Rentierzy.FM od Krzysztofa Cybul to jedna z nielicznych grup w polskim biznesie MLM, które bardzo dobrze rozumieją potęgę porządnej edukacji. 5 maja br. już drugi raz będzie ich szkolił sam Edward Ludbrook, członek naszej wspaniałej ekipy szkoleniowców z projektu AKADEMIA MLM. Po co im takie szkolenia? Po jaką cholerę? A no po to, żeby im słupki z wynikami rosły tak dynamicznie, jak do tej pory. Albo i jeszcze mocniej?

Mogą Cię również zainteresować