Rostowski przestrzega przed Kaczyńskim

przez Piotr Hoffmann
380 odsłony

Jeden z najbardziej zaufanych członków rządu Donalda Tuska ostrzega przed Jarosławem Kaczyńskim. Szef resortu finansów twierdzi, że ewentualna wygrana prezesa PiS w wyborach prezydenckich pogrąży całą gospodarkę. Kampania wyborcza trwa w najlepsze.

Jacek Rostowski podkreśla, że zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego może poważnie zachwiać finansami państwa, bo dzisiejsza stabilizacja nie jest ugruntowana, a widmo recesji jest nadal aktualne.

„To byłaby poważna przegrana Polski z wielkim zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa finansowego i dania sobie rady z kryzysem.” – ostrzegał w Radiu Zet minister finansów. „Myślę, że byłaby to naprawdę bardzo niebezpieczna sytuacja dla Polski, bo jest jeszcze wiele do zrobienia.” – dodał.

Rostowski najbardziej obawia się ostrego konfliktu rządu z nowym prezydentem. W jego ocenie, Kaczyński gwarantuje destabilizację. „Potrzebujemy spokojnych zmian systemowych, a do tego jest konieczna współpraca rządu z głową państwa.” – zaznaczył.

Ministrowi niezbyt podoba się również zapowiedź bliskiej współpracy Kaczyńskiego z Zytą Gilowską. Przyznaje, że strategia PiS dotycząca walki z kryzysem była błędna: „Propozycje PiS na zarządzanie gospodarką, szczególnie podczas kryzysu były fatalne, ale że co do zasady nie ma różnic między PiS i Platformą, oni są tak samo liberalni, jak my, tylko to, co mi przeszkadza, że udają, że nie są.” – podkreśla Jacek Rostowski.

Mogą Cię również zainteresować