Rzeczy najczęściej kradzione w 2010 roku

przez Piotr Hoffmann

Z najnowszego raportu Ergo Hestii możemy dowiedzieć się, jakie przedmioty z domów i mieszkań były w ub. roku najczęściej kradzione. Pierwszą pozycję w rankingu zajmują biżuteria i zegarki. Zaraz za nią jest gotówka.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Kolejną pozycją najczęściej zabieranych przedmiotów przez złodziei w naszych mieszkaniach i domach są numizmaty. Dużym zainteresowaniem cieszy się sprzęt komputerowy i fotograficzny, jak również sprzęt RTV. Dosyć często kradzione są też elektronarzędzia, kosmetyki, perfumy, a nawet ubrania i alkohole – tu niezmiennie najpopularniejsza jest whisky.

Z raportu wynika, że upodobania złodziei się zmieniają. Poprzednio aż na drugim miejscu plasowały się rowery, które, jak widać, teraz zupełnie zniknęły spośród pożądanych towarów. W poprzednich latach dopiero na 13 miejscu znalazły się numizmaty, które w tym roku stały się znacznie bardziej pożądane przez rabusiów. Znacznie stracił na popularności alkohol, który był siódmy na liście najbardziej popularnych łupów, a teraz jest dopiero 12. Podobny spadek odnotowują kosmetyki.

Mogą Cię również zainteresować