Samochód Jamesa Bonda sprzedany

przez Piotr Hoffmann
408 odsłony

Na aukcji w Londynie został sprzedany samochód brytyjskiego agenta 007. Srebrny Aston Martin DB5 coupé, który pojawił się w dwóch filmach o słynnym szpiegu uzyskał cenę 2,6 mln funtów.

Samochód, którego stan określany jest jako doskonały, wyposażono m.in. w siedzenie-katapultę, karabiny maszynowe i obracające się tablice rejestracyjne. Można go było zobaczyć, jako pojazd agenta 007 w latach 60 w filmach „Goldfinger” oraz „Operacja Piorun”.


Zwycięzca aukcji, oprócz samego samochodu otrzyma także podpisaną fotografię Seana Connery’ego, na której aktor stoi przy aucie podczas kręcenia zdjęć do „Goldfingera” w Szwajcarii, a także kilka innych pamiątek związanych z filmem i z samym agentem. Pojawienie się samochodu firmy Aston Martin w filmie o Jamesie Bondzie uczyniło z niej znaną markę, przyczyniając się do zwiększenia obrotów. Drugi Aston Martin przebudowany specjalnie na potrzeby filmowego agenta Jej Królewskiej Mości został skradziony w 1997 r. i dotąd nie udało się go odzyskać. Zdaniem wielu osób został zniszczony.

Mogą Cię również zainteresować