Seminarium European Financial Group

przez Maciej Maciejewski

W dniach 24-25 września 2011 roku byliśmy z naszym reporterskim zoomem w zjawiskowym ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym Ossa w Rawie Mazowieckiej, gdzie wzięliśmy udział w jednym z pierwszych spotkań szkoleniowych firmy European Financial Group.

Choć EFG jest wśród polskich podmiotów finansowych na rynku sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego niemowlakiem, to jednak charyzma i energiczna biznesowa prezesa Marcina Kuźniara, zasługuje na szczególną uwagę. Gołym okiem można zauważyć, że w bardzo podobny sposób, tak jak wcześniej przyczynił się do dynamicznego rozwoju spółki K2 Doradcy Finansowi, tak i w przypadku EFG to przede wszystkim dzięki jego pomysłom i akcjom teraz prężnie rozwija się ten nowy MLM. Podczas szkolenia w Ossie było to widoczne zarówno po frekwencji, poziomie realizowanych wykładów, jak i specyficznej atmosferze, która uwypuklała się zwłaszcza podczas rozmów w kuluarach. W każdej dyskusji, w którą miałem się okazję włączyć, odnosiłem nieodparte wrażenie, że do Ossy przyjechali ludzie, którzy nie czekając w jakimś dziwnym amoku na pomoc państwa, urzędów czy przybyszów z kosmosu, chcą wziąć swój los we własne ręce. I jak się okazało, trafili w dobre miejsce o dobrym czasie…

– Myślę, że jednym z podstawowych powodów, dla którego się tutaj spotkaliśmy, jest przeznaczenie – rozpoczął Marcin Kuźniar. – A z przeznaczeniem jest tak, że możemy mieć na nie wpływ i osobiście zmieniać nasz los, albo pozwalamy, aby życie toczyło się samoistnie. W EFG już wybraliśmy taką drogę, gdzie to my decydujemy o naszym przeznaczeniu. To my decydujemy o tym, co będzie jutro. My wybraliśmy drogę, na której nie pozwalamy, aby to ktoś decydował za nas. Teraz nie interesuje nas nic innego, poza naszym bezpieczeństwem. Finansowym, zawodowym, personalnym, zdrowotnym… Chcemy, aby to nowe przedsięwzięcie o nazwie European Financial Group stało się symbolem bezpieczeństwa. Naszego i naszych rodzin – rozpoczął szkolenie Marcin Kuźniar.

Co zrobić, aby nasze pieniądze zaczęły zarabiać? Zacząć trzeba od edukowania społeczeństwa na temat inteligencji finansowej, a potem korzystać z mądrych, nowoczesnych źródeł inwestowania – to było podstawową myślą przewodnią wszystkich wykładów, jakie usłyszałem w Ossie.

Kolejnym mówcą tego dnia był Wojciech Lisowski. To młody, ale już bardzo doświadczony dyrektor: – Dlaczego tak się dzieje, że bardzo duży procent osób, bo w ośmiu przypadkach na dziesięć, które wygrały duże kwoty na loteriach, po kilku latach są totalnymi bankrutami? Ponieważ Ci, którzy wygrywają pieniądze, tylko je konsumują. Oni są przyzwyczajeni do pensji, jakie mieli przed wygraną. Nie posiadają odpowiednich nawyków, wyczucia, umiejętności obchodzenia się z pieniędzmi. A bez inteligencji finansowej nie ma jakiejkolwiek możliwości, żeby być wolnym finansowo. Wystarczy bardzo krótki okres czasu, aby stać się żebrakiem. Albowiem nie ma kwoty, jakiej nie bylibyśmy w stanie wydać. Wszystko jest tylko kwestią czasu. Dlatego, kiedy podejmiecie decyzję o współpracy z nami, nauczymy Was, jak pieniądze pomnażać, aby mieć spokojną przyszłość. Bo studnie trzeba zacząć kopać, zanim będziemy spragnieni.

Droga do bogactwa prowadzi przez ciężką, wytrwałą pracę i systematyczne oszczędzanie, a EFG uczy ludzi, jak tego dokonać za pomocą nowoczesnej inżynierii i architektury finansowej, zaabsorbowanej na nasz grunt dzięki matce – amerykańskiej korporacji World Financial Group, co cechuje tę firmę na rynku polskim i europejskim – taki był podstawowy przekaz kilkugodzinnych wykładów Kuźniara i Lisowskiego. Pomiędzy prelekcjami odbyły się pierwsze w historii EFG nominacje dla najprężniejszych współpracowników spółki, rozdano również dla gości kilka ciekawych, cennych nagród, a po wykładach mieliśmy przyjemność wysłuchać wspaniałego recitalu wokalnego w wykonaniu Jakuba Wociala – aktora znanego z głównej roli w musicalu „Piotruś Pan” wystawianego w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, a obecnie grającego główne role w teatrze w Stuttgartcie. Wszystko prowadził i ogarniał Wojciech Załustowicz.

EUROPEAN FINANCIAL GROUP (EFG) funkcjonuje w Polsce od lipca 2011 roku. Firma koncentruje się na działalności edukacyjnej i szkoleniowej, kierowanej do szerokiego grona odbiorców, wśród których znajdują się zarówno osoby indywidualne jak i przedsiębiorcy (B2B). Strategia rynkowa EFG opiera się o innowacyjny model franczyzowy, doskonałe zorganizowanie wewnętrzne, korporacyjne standardy i procedury. Należy do grona najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek finansowych w Polsce. Jako jedyna firma finansowa na świecie posiada status Strategicznego Partnera AEGON w Europie środkowo-wschodniej. W ramach działalności poza biznesowej EFG wspiera sport, młodych artystów, współpracuje z przedstawicielami show-biznesu.

Mogą Cię również zainteresować