Sex za miliony

przez Piotr Hoffmann

Na aukcji „Sedo” sprzedano jedną z najpopularniejszych domen na świecie –
sex.com. Ostateczna cena domeny wyniosła bagatela 13 milionów dolarów, choć eksperci szacowali jej wartość na ok. 20 mln.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Sama witryna sex.com nie jest najbardziej zaawansowaną stroną internetową na świecie. Znajduje się na niej kilka odnośników do innych stron dla dorosłych. Pomimo tego jest jedną z najpopularniejszych domen na świecie. Potrafi dziennie osiągnąć 5 milionów odsłon.

Domenę próbowano sprzedać w lutym br., jednak bez rezultatów. Jej pierwszy właściciel sprzedał ją firmie Escom LLC. Transakcja opiewała na kwotę 14 milionów dolarów. Według szacunków ekspertów, adres sex.com mógł zostać sprzedany nawet za około 20 milionów dolarów. Ostatecznie cena była niższa i wyniosła jedyne 13 milionów dolarów. Nabywcą jest firma Clover Holdings Limited. Transakcja musi zostać jeszcze zatwierdzona przez sąd, ponieważ sprzedaż domeny jest częścią procesu upadłościowego poprzedniego właściciela, firmy Esom. Nieznane są jeszcze plany firmy Clover Holdings, dotyczące tej witryny.

Handel domenami jest interesem niezwykle intratnym. Wiele osób poluje na adresy internetowe firm czy znanych osób, chcąc je potem odsprzedać z dużym zyskiem. Jak pokazują przykłady, można na tym całkiem dobrze zarobić. Firma Oponeo musiała wykupić swojego konkurenta, by nabyć prawa do domen Opony.pl i Ogumienie.com. Na transakcję wydała 13,2 mln złotych, z czego aż 7,5 mln za same domeny.

Mogą Cię również zainteresować