SHORT 2011 czyli jak wyłonić mistrza golfowej precyzji?

przez Maciej Potrzebowski
488 odsłony

Golf staje się popularnym sportem wśród polskich biznesmenów i menedżerów. Działających w MLM również. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 21 maja br. na SHORT 2011 – Pierwszy Ogólnopolski Turniej Gry Krótkiej.


„Network Magazyn” objął patronatem medialnym SHORT 2011 – Pierwszy Ogólnopolski Turniej Gry Krótkiej, który rozegrany zostanie 21 maja br. w Pomiechówku. Ta nowatorska na polskim rynku golfowym rywalizacja gwarantuje golfowe emocje najlepszego kalibru.

– Turniej ma za zadanie uświadomienie wszystkim amatorom gry w golfa jak ważna jest tzw. krótka gra, czyli uderzenia w promieniu ok. 30 metrów od dołka – opowiada Krzysztof Czupryna, pomysłodawca i organizator wydarzenia. – To właśnie te uderzenia decydują o klasie zawodnika. Z drugiej strony są często niedoceniane przez graczy, bo wymagają systematycznego i żmudnego treningu. Miejscem rozegrania SHORT 2011 będzie Klub Golfowy Lisia Polana, pole golfowe w Pomiechówku koło Warszawy.

Jak się okazuje, podczas gry w golfa kluczowa wcale nie jest siła uderzenia, a jego precyzja. A tu nie liczy się w ogóle wiek, wzrost czy waga zawodnika. Stąd chęć wyłonienia tego najlepszego w tym aspekcie. Liczy się wyłącznie technika oraz oczywiście odporność psychiczna, gdyż każdy centymetr jest istotny. – Podczas gry w golfa 60% uderzeń stanowią właśnie uderzenia krótkiej gry – kontynuuje Krzysztof Czupryna.

Jest jeszcze jedna rzecz, która wyróżnia ten turniej na mapie golfowych wydarzeń. To cel charytatywny. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na rzecz
FUNDACJI DKMS – Bazy Dawców Komórek Macierzystych. Fundacja od 17 lat pomaga chorym i ich rodzinom walczyć z białaczką i innymi nowotworami. W 2008 roku DKMS przebadał ponad 200 000 nowych dawców.

Oprócz rywalizacji o miano mistrza golfowej precyzji, w trakcie zawodów prowadzone będą specjalne kliniki golfowe poświęcone krótkiej grze oraz technice gry w golfa dla zawodników, gości i VIPów. Kliniki poprowadzi Krzysztof Czupryna, który występuje w podwójnej roli – organizatora i trenera PGA Asia, azjatyckiej federacji trenerów. Szczegóły dotyczące całego wydarzenia zamieszczone są na stronie:

www.handicapgolf.pl


Najlepsi golfiści na świecie regularnie trafiają do dołka uderzając piłkę z odległości 2 metrów. Spektakularne są oczywiście momenty podczas turniejów, kiedy piłka przemierza kilkanaście metrów zygzakowatym torem i na końcu drogi znajduje swój szczęśliwy finał w 10 cm otworze. W świecie golfa w tym aspekcie przez lata górował Jack Nickalus, który potrafił wbijać regularnie piłki z kilkunastu metrów. Tiger Woods z kolei, najsłynniejszy golfista ostatnich lat, był wielokrotnie uznawany za mistrza uderzeń z okolic greenu i puttingu. W ten sposób dochodzi do perfekcji. To wszystko sprawia, że gra krótka jest bardzo widowiskowa dla oka.

SHORT 2011 już 21 maja – czas wyłonić tego najlepszego polskich pól golfowych! Zapraszamy do śledzenia rywalizacji na www.handicapgolf.pl.

Mogą Cię również zainteresować