Składana łódka

przez Maciej Badowski

Może na co dzień nie każdy potrzebuje szybkiego, przenośnego transportu wodnego. Jednak w skrajnych przypadkach warto posiadać pod ręką małą łódź ratunkową. Szczególnie, że tę łódkę można szybko złożyć i schować.


Przenośna łódka, którą można błyskawicznie złożyć i rozłożyć w dowolnym momencie, wbrew pozorom nie jest takim dziwactwem. Nie trzeba wcale też mieszkać w pobliżu zbiornika wodnego, żeby z niej skorzystać. Koncept stworzony przez dwójkę projektantów, Arno Mathiesa i Maxa Frommelda, mógłby znaleźć zastosowanie w straży pożarnej, sytuacjach kryzysowych jak i w codziennym użytkowaniu.

Plastikowa łódka składa się z jednego arkusza elastycznego tworzywa sztucznego. Długa na 2,5 metra może zostać zwinięta do paczki o wymiarach 150 x 60 cm, dzięki czemu łatwo ją przenosić i przechowywać. Łódka przeznaczona jest raczej na spokojne wody i więcej niż jednej osobie będzie na niej ciasno, ale nadaje się do wykorzystania w nagłych przypadkach. Gdyby ktoś zajął się produkcją takich łódek, które można byłoby kupić za niewielkie pieniądze w każdym markecie, z pewnością zyskałby sporą popularność. Na razie sprzęt jednak pozostaje tylko interesującym pomysłem. Zobaczymy czy ktoś spróbuje go zrealizować.

Mogą Cię również zainteresować