Śmiej się szczerze i do łez!

przez Jan Batorski
568 odsłony

Śmiej się szczerze i do łez!"Nie ma ważniejszego zadania, jak być miłym i pełnym uroku.Krzewić radość, promieniować szczęściem, rozlewać jasnośćna ciemnych drogach życia…

 

Nikt tak nie przyciąga jak pogodna osoba, która nie traci poczucia humoru, nawet w trudnych sytuacjach. Żeby osiągnąć bardzo dobre rezultaty jako sprzedawca musisz przekazywać jak najlepsze wyobrażenie o sobie, aby pozyskać sympatię i zaufanie rozmówcy. Nic nie przemawia silniej niż entuzjazm, pozytywne myślenie i radość życia. Zaufanie jest więc absolutnie potrzebne – przejdźmy więc do tego, jak je zdobyć.

Stare chińskie powiedzenie głosi, że: "Człowiek, który się nie uśmiecha, nie może otworzyć sklepu". Sprzedawca nieuśmiechnięty nie jest w ogóle sprzedawcą. Nie jesteś więc przygotowany do pracy, dopóki nie ubierzesz się w uśmiech. "Nie sądźcie, ze radość polega na śmiechu, radość to rzecz bardzo poważna" – powiedział Lucjusz Anneusz Seneka. Śmiać się prawdziwie potrafią tylko ludzie poważni.

"Ludzie, którzy nigdy się nie śmieją,
nie są poważnymi ludźmi."
(A. Allais)

Czym jest śmiech i uśmiech? 

Uśmiech to zagadnienie, nad którym głowili się filozofowie już dwa tysiące lat temu. Ugruntowany jest pogląd psychologów, lekarzy i socjologów, że zdrowy śmiech jest dla organizmu istnym dobrodziejstwem. Już Hipokrates spostrzegł kojący wpływ pogodnego i wesołego nastawienia ducha w obliczu przeciwności losu. Arystoteles przypisywał śmiechowi "zdolności rozwijania cech indywidualnych", a Kant – "wyzwolenie napiętych energii". Dla Freuda śmiech był radosnym powrotem do dzieciństwa, dla Bergsona – "narzędziem naprawy niedoskonałości psychicznych i fizycznych, doprowadzeniem do stanu równowagi".

Przyjemność śmiechu towarzyszy historii człowieka i trudno, by było inaczej, skoro zdolność śmiania się odróżnia "śmiejące się zwierzę", właśnie homo sapiens, od wszystkich innych istot żywych" (Giuliano Ferier, psycholog i dziennikarz włoski). Uśmiech i śmiech wyrażają najczęściej radość życia. Dla ludzi uśmiechniętych nie ma rzeczy niemożliwych, a życie staje się proste.

Uśmiech wzbudza zainteresowanie i życzliwość. Kusi.
Jest źródłem urody, energii i miłości. Uśmiechnij się!

A szczęście uśmiechnie się do Ciebie. Radość i śmiech to lato życia. Bywa wyrazem radości i sympatii. Otwiera serca, intryguje, wiele obiecuje. Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc. Monę Lisę, najbardziej tajemniczo uśmiechającą się kobietę świata, malarz uczynił nieśmiertelną. Twój uśmiech też może zdziałać cuda. "Uśmiech jest słońcem, które wypędza zimę z twarzy człowieka", zwykł mawiać Viktor Hugo. Uśmiechnięte oczy błyszczą i skrzą, wilgotnieją, czasem nawet ronią rzęsiste łzy. Taki uśmiech oczyszcza, rozładowuje emocje, dostarczając Tobie i otoczeniu wiele radości. Śmiech to szczere królestwo człowieka. Uśmiech to najlepszy naturalny kosmetyk i klucz do wiecznej młodości.

Mogą Cię również zainteresować