Spójny biznes Krzysztofa Cybul z FM GROUP

przez Piotr Wajszczak
1931 odsłony

Spójność jest bardzo ważna w biznesie. Ostatnio obserwujemy na świecie dość duże niepokoje społeczne. Skandale w polityce, skandale w mediach, skandale w finansach… Wielu ludzi goni po trupach za sukcesem, a im bardziej się uganiają tym bardziej sukces ucieka im sprzed nosa.

ee

Jednym z problemów tych ludzi jest spójność. Kiedy mówi się jedno a robi drugie, ludzie to wyczuwają. Jak ktoś ma złe zamiary ludzie to prędzej czy później wyczują i nie pomoże nawet najlepszy talent oratorski. A co się robi, to wraca ze zdwojoną siłą.

Dlaczego o tym piszę w kontekście spotkania FM Group Krzysztofa Cybul? Otóż ten lider pokazuje wszystkim spójność. Spójność tego, co mówi, z tym, co robi. 18 czerwca 2011 roku przybyłem do Tarnowa Podgórnego, do bardzo przytulnego hotelu, na spotkanie struktury Krzysztofa Cybul. Nigdy wcześniej nie miałem okazji go poznać osobiście. Przywitaliśmy się, przedstawił mi swoją rodzinę i po chwili rozpoczęło się spotkanie.

Krzysztof rozpoczął wykładem „8 kroków do sukcesu” – bardzo ciekawy i pouczający. Wyobraźcie sobie, że jego struktura używa z powodzeniem systemu, który wymyślił Don Failla. Co lepsze, Krzysztof twierdzi, że biznes robi się z rodziną i najlepszymi znajomymi… I proszę – jest spójny. Na sali żona, dzieci, wszyscy zaangażowani i budujący swoje struktury. Krzysztof mówi, jak używać „45 Sekundową prezentację” i proszę – używa. No i mamy spójną, podwójną amarantową orchideę w FM GROUP. Gratuluję Krzysztofie!

Po nim „Prawa psychologii” Jana Bręczewskiego. Później krótka przerwa kawowa z setkami pytań od Czytelników mojego bloga (pozdrowienia serdeczne!). Po przerwie bardzo ciekawy wykład Małgorzaty…. Małgorzaty Cybul oczywiście. Małgorzata osiągnęła pozycję perłowej orchidei, a podczas prelekcji wyłożyła w bardzo przystępny sposób „Sekret”. Zarówno film jak i książka wzbudzają dużo emocji. Jedno jest pewne – nikt nie przechodzi koło „Sekretu” obojętnie. Albo się go kocha, albo nienawidzi. Scena jest spolaryzowana prawie jak wprzypadku PO vs. PIS. Osobiście bardzo „Sekret” lubię i uważam, że warto go stosować, bo przecież nawet, jakby nie działał, to lepiej być pozytywnie zakręconym niż ponurym pesymistą. W MLM pesymiści z depresją raczej szans nie mają. Wykład pouczający i ciekawy. Myślę, że skłoni ludzi do przeczytania książki i co ważne do zrozumienia jednej kwestii. Wielu myśli, że wystarczy o czymś myśleć i już. Sorry, „Sekret” wyraźnie mówi o tym, że trzeba działać! I Małgorzata ładnie to przekazała.

Następnie wystąpił Kamil… Kamil Cybul oczywiście, na poziomie 21% w planie marketingowym FM GROUP. Opowiedział i pokazał jak zapraszać, po co jest lista, jak ją zrobić, itd. Dobry warsztat dla nowych osób. Mam nadzieję, że słuchacze zrozumieli, jak profesjonalne działanie jest ważne w osiąganiu sukcesu.

Obiad, a po obiedzie mój wykład. Mówiłem o MLM, nowoczesnych mediach, o zmianach w branży. Myślę, że przybliżyłem aktualną sytuację w biznesie MLM, czekające nas trendy oraz to, jak ważna jest obecność w new media. Przepraszam, równeiż fanów super biznesów, w których są miliony bez pracy, za rozczarowanie moimi słowami na temat żmudnego budowania swojej marki w sieci. Duże pieniądze wymagają spokoju!

Po moim wystąpieniu słuchacze mogli dowiedzieć się „Jak mądrze budować grupę”. Paweł Fabiszewski zaprezentował tajniki sensownego wykorzystania planu marketingowego firmy. Następnie Krzysztof Masłowski przedstawił informacje o produktach firmy FM GROUP. Po przerwie kawowej Łukasz Kaczmarek mówił o niuansach oferty FM Mobile. W przystępny sposób wytłumaczył, jakie możliwości daje używanie telefonu w sieci FM, jak można przekuć własny telefon w punkty do kwalifikacji osobistej oraz w jak można zareklamować znajomym telefon.

Czas dla kobiet. Siostra Krzysztofa Cybul – Grażyna Osik, Monika Cybul, Krystyna Białek, Irena Jabłońska oraz Hanna Mazurkiewicz, przejęły stery i zajęły się „kobiecymi” tematami związanymi z firmą. Następnie sprawy męskie przedstawili Piotr Długołęcki, Tomasz Matusiak, Rafał Szychulski, Robert Nowaczyk i Andrzej Wyszyński.
Kolejnym punktem programu było bardzo celne i rzeczowe porównanie MLM z biznesem klasycznym w wykonaniu Małgorzaty Jewiarz. Na zakończenie dnia uroczysta kolacja, nominacje, zabawa… Ta część była wyjątkowo urocza, hulankom i dyskusjom nie było końca. Jak w każdej firmie wiele decyzji podejmuje się właśnie wieczorami podczas rozmów i zabawy z osobami, które już osiągnęły sukces w MLM.

Kolejny dzień rozpoczął się od wykładu Rafała Guzy, który przestawił istotę profesjonalnego wizerunku dystrybutora. Bardzo pouczający wykład dotyczący spójności tego co się mówi z własnym wyglądem. Kamil Cybul przedstawił zasady planowania. W każdej firmie, aby osiągnąć sukces należy go zaplanować. Mam nadzieję, że dwustu słuchaczy to w pełni zrozumiało.

Po przerwie kawowej Leszek Narloch w przebojowy sposób przedstawił „Drogę do wolności”, a zaraz po nim o tym, jakie są zasady współpracy opowiedział Piotr Popielas. Po przerwie mównicę po raz kolejny przejęły kobiety. Katarzyna Guza i Joanna Frycz przybliżyły uczestnikom informacje o produktach make up firmy FM GROUP. Ostatni z planowanych wykładów prowadził Krzysztof Kamyk, który mówił o fundamentach w MLM, czyli zakupach własnych. Każdy weteran branży wie, jak ważna jest własna aktywność, dzięki Krzysztofowi dowiedzieli się o tym nowi adepci network marketingu. Spotkanie uświetnili goście specjalni: amarantowa orchidea Hanna Mazurkiewicz oraz Andrzej Wyszyński, który jest na poziomie diamentowej orchidei.

Podsumowując: muszę przyznać, że byłem pod wrażeniem zarówno profesjonalizmu, jak i liczby słuchaczy. Zobaczyłem na własne oczy prawdziwy biznes rodzinny – jak twierdzi sam Krzysztof, w FM jest w sumie kilkadziesiąt osób z jego rodziny. Dodatkową ciekawostką jest to, że grupa Krzysztofa z powodzeniem używa systemu „Styl życia”, ale o tym więcej jest na moim blogu oraz na YouTube.

Mogą Cię również zainteresować