Spółka Arbonne otrzymała recertyfikację B Corp

przez Maciej Maciejewski
899 odsłony

Działająca w systemie MLM spółka Arbonne International ponownie otrzymała Certyfikat Korporacji B (B Corp). Z ogólną oceną 119,9 punktów projekt Arbonne pobił medianę 50,9 pkt dla zwykłych firm, które ukończyły Ocenę Wpływu B.

źródło: Pixabay

– Jako część społeczności B Corp firma Arbonne jest zaangażowana w tworzenie globalnej zmiany kulturowej tak, aby na nowo zdefiniować sukces biznesowy i zbudować bardziej inkluzywną oraz zrównoważoną gospodarkę. Jestem niesamowicie dumny z pracy, jaką wykonał nasz cały zespół, aby wprowadzać zmiany na dużą skalę i świadomie dążyć do wyznaczonych celów – powiedział Tyler Whitehead, dyrektor generalny Arbonne.

Kalifornijska firma zajmująca się kosmetykami i odnową biologiczną posiada certyfikat B Corporation od 2019 roku. Arbonne musi przechodzić rygorystyczny proces ponownej certyfikacji co trzy lata, aby utrzymać swój status i spełniać zweryfikowane, wyższe poziomy wydajności społecznej i środowiskowej, przejrzystości i odpowiedzialności. Wyniki ponownej certyfikacji spółki obejmują znaczne wzrosty w wielu kategoriach.

– Zespół Arbonne pracował nad stworzeniem globalnego rozmachu, zgodnego z misją ruchu B Corp poprzez wdrożenie nowych zasad i procedur, a także konkretne działania mające na celu przekształcenie globalnej gospodarki z korzyścią dla wszystkich ludzi, społeczności i planety. Udoskonalony wynik ponownej certyfikacji Arbonne jest znaczący i jesteśmy dumni, że możemy świętować ten kamień milowy wraz z firmą – skomentowała Jodi Beasley, starszy dyrektor ds. społeczności w B Lab US & Canada.

– To świadectwo realizacji agresywnej strategii zrównoważonego rozwoju Arbonne. Zrealizowaliśmy i przekroczyliśmy nasze cele w zakresie oszczędności energii i wody na rok 2025 cztery lata przed terminem i jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszych celów w zakresie emisji dwutlenku węgla na rok 2025 już w tym roku. Wyniki ponownej certyfikacji Arbonne odzwierciedlają firmę, która dba o swoją planetę i swoją ekipę – dodała Andrea Chase, dyrektor ds. odpowiedzialności korporacyjnej i wpływu społecznego w Arbonne.

Aby jeszcze bardziej umocnić pozycję spółki jako lidera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, firma Arbonne została również wyróżniona nagrodą Gold Best in Biz Award 2022 dla najbardziej ekologicznej firmy roku.

Czym jest Certyfikat B Corp? B Corporations (B od słowa „benefit” – B Corps) to firmy realizujące strategię zrównoważonego rozwoju, dla których biznes i sukces to przede wszystkim narzędzie do jego nieustannego polepszania. Obecnie na świecie jest ok 5 888 B Corpów, które pochodzą z 85 państw, zatrudniają 474 000 osób i reprezentują 158 różnych branż i sektorów gospodarczych.

Mogą Cię również zainteresować