Spółka Herbalife Nutrition zanotowała największą roczną sprzedaż netto w historii swojej działalności

przez Maciej Maciejewski
1435 odsłony

Poruszająca się w systemie MLM firma Herbalife Nutrition opublikowała wyniki finansowe za cały rok 2021, odnotowując sprzedaż netto na poziomie 5,8 miliarda dolarów i wzrost o 4,7% w stosunku do roku 2020. To największa roczna sprzedaż netto w historii tego koncernu.

źródło: Pixabay

– Globalne trendy nadal napędzają popyt na nasze wspierane przez krąg naukowców produkty odżywcze, co skutkuje kolejnym rekordowym rokiem dla Herbalife Nutrition – powiedział John Agwunobi, prezes i dyrektor generalny spółki.

W porównaniu z czwartym kwartałem ubiegłego roku, sprzedaż netto w czwartym kwartale 2021 roku spadła o 6,6% do 1,3 miliarda dolarów, co firma przypisuje trudnemu okresowi porównawczemu. Ale w porównaniu z poprzednimi dwoma latami sprzedaż firmy faktycznie wzrosła o 8% w porównaniu z czwartym kwartałem roku 2019. Zysk netto za kwartał osiągnął 38,2 mln USD, a skorygowany zysk EBITDA wyniósł 131,6 mln USD.

Każdy z trzech największych regionów firmy – Azji i Pacyfiku, Ameryki Północnej i EMEA – ustanowił roczne rekordy sprzedaży netto. W czwartym kwartale indyjski biznes Herbalife zwiększył sprzedaż netto o 33% rok do roku. Aby wesprzeć ten ciągły wzrost firma ogłosiła otwarcie specjalnego centrum doskonałości o powierzchni 155 000 stóp kwadratowych na rynku indyjskim, które będzie oferować globalne centrum usług biznesowych, laboratorium jakości, przestrzeń dla innowacji dla dystrybutorów oraz ośrodek badawczo-rozwojowy.

– Inwestowanie w przyszłość naszej działalności pozostaje kluczowym priorytetem, ale także zwracamy szczególną uwagę na identyfikowanie możliwości zwiększenia wydajności i poprawy produktywności w celu napędzania długoterminowej wartości dla akcjonariuszy – komentuje dyrektor finansowy Alex Amezquita.

Prognozy spółki na rok 2022 zawierają prognozy sprzedaży netto w przedziale od płaskiego do 6% wzrostu oraz skorygowany, rozwodniony EPS w przedziale 4,25-4,75 USD. Oczekuje się, że skorygowana prognoza EBITDA wyniesie od 785 mln do 845 mln USD. Ta całoroczna prognoza zakłada wykup akcji w wysokości 50 mln USD na kwartał.

Mogą Cię również zainteresować