Sprzedaż telewizorów 3D

przez Marek Wyrzychowski
662 odsłony

Telewizory 3D mają się na rynku coraz lepiej. Już w tym tygodniu Sony planuje uruchomienie nowego salonu tego sprzętu w Japonii, który ma działać od 10 czerwca. 46-calowy ekran 3D będzie kosztował około 350000 jenów, czyli ok. 10 tys. złotych.

Jak twierdzą prezesi Sony, nowy telewizor wyzwoli widzów od ograniczeń kina. Sukces tego sprzętu może być tym większy, im większy jest prestiż filmów 3D, takich jak np. Avatar. Sony nie jest pierwszym producentem, który oferuje sprzedaż tego typu urządzenia. Panasonic rozpocznie sprzedaż telewizorów 3D w USA w tym tygodniu, we współpracy z elektroniką sklepu Best Buy.


Samsung i LG sprzedają telewizory od kilku miesięcy i ich sprzedaż idzie na tyle dobrze, że planują wejść na rynek brytyjski.

Jednak czy jakość obrazu, który gwarantuje telewizor, może skusić do wydania kilkunastu tys. złotych w czasach kryzysu? – Nie jestem optymistą, jeśli chodzi o 3D TV. Widzę więcej negatywów niż pozytywów – mówi telewizji BBC Fernando Elizalde z firmy Gartner. Największym ich mankamentem jest to, że w 3D TV jest brak odpowiedniego zaplecza filmowego, tak by widz mógł się cieszyć 100 procentową jakością. Ponadto wiążą się z tym różne niedogodności związane z noszenia specjalnych okularów.

Mogą Cię również zainteresować