Steve Jobs na L-4

przez Maciej Badowski
391 odsłony

Współzałożyciel i prezes najbardziej wartościowej, technologicznej spółki świata Steve Jobs udaje się na lekarskie zwolnienie. Czy to zaszkodzi jego firmie?

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

W liście, który wysłał do pracowników wyjaśnił, że musi pójść na zwolnienie lekarskie.
Steve Jobs poinformował, że podczas jego nieobecności firmą Apple będzie zarządzał dyrektor operacyjny Timothy Cook. Jednak podkreślił, że zamierza uczestniczyć w podejmowaniu najważniejszych decyzji strategicznych firmy. „Kocham Apple i mam nadzieję na szybki powrót do pracy” – oświadczył Jobs.

W 2004 roku wykryto u niego raka trzustki. Kilka miesięcy później przeszedł operację usunięcia złośliwego guza. Na przełomie 2008 i 2009 roku Jobs był na półrocznym zwolnieniu lekarskim. W tym czasie lekarze przeszczepili mu wątrobę. Informację o swych problemach zdrowotnych szef Apple’a ujawnił w dniu amerykańskiego święta Martina Luthera Kinga, kiedy to nowojorska giełda jest zamknięta. Na giełdzie we Frankfurcie wiadomość o chorobie Jobsa, który jest głównym architektem obecnego sukcesu Applea, wywołała spadek wartości akcji tej firmy o blisko 7%.

Mogą Cię również zainteresować