Stołeczne lotnisko zamknięte

przez Piotr Hoffmann
401 odsłony

Przez trzy pierwsze weekendy września bieżącego roku z Okęcia nigdzie nie polecimy. Warszawski port będzie całkowicie zamknięty z powodu remontu. W czasie tego okresu na Okęciu nie wyląduje też żaden samolot.


Gruntownie przebudowywane będzie skrzyżowanie dwóch pasów lotniska. Razem z krzyżówką remontowany będzie też pas DS1 czyli tzw. krótki pas. W tym czasie z lotniska w stolicy nie wystartuje, ani nie wyląduje na nim żaden samolot. Na płycie lotniska będą jedynie mogły lądować śmigłowce. Informację o przerwie umieszczono na stronie internetowej Okęcia. Informacja ta została potwierdzona przez rzecznika Portów Lotniczych. Jego zdaniem wrzesień jest mniej obciążony wakacyjnymi lotami. Jak zapewnia, Porty Lotnicze odbyły w listopadzie br. rozmowy z użytkownikami lotniska – biurami podróży, przewoźnikami, którzy wiedzą już o problemach.

Część lotów, m.in. firmy LOT czy British Airways, będzie w tych dniach odwołana, a pasażerowie polecą w innych terminach (LOT odwołuje ponad 600 połączeń). Przewoźnicy zwiększą liczbę samolotów latających z innych miast. Wizz Air czy Norwegian zdecydowały się przenieść loty do Łodzi, inni do Katowic. W przypadku Wizz Air do Łodzi przekierowane jest około 120 lotów, które obsłużą nawet kilkanaście tysięcy pasażerów. Obecnie w Wizz Air cały czas można kupić bilety na loty z Warszawy w czasie, gdy lotnisko będzie zamknięte. Loty do Łodzi przeniósł też Norwegian. Przewoźnicy już się martwią, czy łódzkie lotnisko podoła zadaniu.

Mogą Cię również zainteresować