8 sposobów na skuteczną stronę główną

przez Joanna Nowak
664 odsłony

Najważniejszym elementem każdego serwisu jest strona główna. To ona ma więcej wejść, niż jakakolwiek inna strona serwisu.

 

Najważniejszym elementem każdego serwisu jest strona główna. To ona ma więcej wejść, niż jakakolwiek inna strona serwisu. Oczywiście, użytkownicy nie zawsze zaczynają lekturę serwisu od strony głównej, ale odwiedzając nową stronę zwykle przechodzą na stronę główną, która pozwala na szybką orientację, co można znaleźć w całym serwisie. Jak sprawić, żeby strona główna była rzeczywiście skuteczna? Wpływa na to wiele czynników. Poniżej znajdziesz osiem elementów, które uważam za najistotniejsze:

Staraj się wszystko ułatwić

Namawiasz osoby odwiedzające Twój serwis do pewnych działań: do kupna produktu lub usługi, do zaprenumerowania newslettera, do kontaktu. Im będzie to łatwiejsze, im mniej zabierze czasu, tym większa szansa powodzenia.

Łatwe powinno być przede wszystkim znalezienie tego, czego przeciętna osoba z Twojej grupy docelowej szuka. Ponieważ każda strona zbudowana jest w inny sposób, osoba, która jest w Twoim serwisie po raz pierwszy, nie zna jego struktury. Musi się w niej zorientować w ciągu pierwszych kilku sekund po wejściu. Umożliwia to jedynie bardzo czytelna struktura serwisu – proste i zrozumiałe nazwy poszczególnych elementów menu, tak, żeby każdy wiedział, czego może się spodziewać po kliknięciu na określony link. Dodatkowo, kiedy dokładnie przeanalizujesz statystyki swojego serwisu, prawdopodobnie okaże się, że Twoja grupa docelowa zwykle szuka informacji o określonym typie. Jeżeli w tekstach umieścisz linki, które pomogą użytkownikom dotrzeć prosto do celu, oni lepiej ocenią Twój serwis.

Łatwe i szybkie powinno być też wypełnienie różnego typu formularzy rejestracyjnych. Upewnij się, że zawierają one tylko te dane, które są ci rzeczywiście niezbędne.

Mogą Cię również zainteresować