Studenci MLM z WSB w terenie

przez Marcin Radoń
892 odsłony

W dniach 26-27 marca br. w przepięknej scenerii Zamku na Skale odbyły się zajęcia dla studentów kierunku marketing bezpośredni i mikroprzedsiębiorczość, którzy uczą się zagadnień sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego w Wyższej Szkole Bankowej.

Foto: Marcin Radoń
Foto: Marcin Radoń

Pierwszy dzień zajęć należał do kierownika kierunku – Bernarda Jastrzębskiego, który przedstawił wszystkim studentom umiejętności, jakie powinien nabyć lider, aby zwiększyć efektywność swojej pracy. Bardzo ważnym stwierdzeniem było to, że w biznesie sama wiedza nie jest wystarczająca. Aby osiągnąć sukces, zdobytą wiedzę musimy wykorzystywać praktycznie, a tylko wtedy będzie miało to sens. Bernard w ciekawy sposób przedstawił również aspekty związane z komunikacją i wywieraniem wpływu w biznesie oraz przypomniał wszystkim, że nie cechy produktów są najistotniejsze, a korzyści wynikające z ich zastosowania.

Foto: Marcin Radoń
Foto: Marcin Radoń

Zajęcia wyjazdowe były również świetną okazja do wieczornej integracji grupy, przy dźwiękach muzyki klasycznej, w stylizowanej karczmie barokowego zamku – toczyły się tam rozmowy, wszyscy chętnie opowiadali o swoich doświadczeniach, dzielili się spostrzeżeniami na temat budowy biznesu MLM.

Foto: Marcin Radoń
Foto: Marcin Radoń

Drugi dzień poprowadził Michał Szlachcic, specjalista od organizacji i prowadzenia szkoleń. W dosyć nietypowy sposób, bo ćwiczeniami na zewnątrz przekonaliśmy się, jak istotna jest praca zespołowa i prawidłowa komunikacja. Ćwiczenie „kwadrat”, w którym celem było ułożenie kwadratu z liny, ale z zawiązanymi oczami, zapewne na długo pozostanie w pamięci każdego studenta, a z pewnością zostanie ono wykorzystane już na własnych warsztatach i szkoleniach. Michał, podobnie jak Bernard podkreślił, że tylko poprzez ćwiczenia nabierzemy odpowiednich umiejętności. Oto krótka relacja filmowa:

Autor tekstu jest studentem nowopowstałego kierunku marketing bezpośredni i mikroprzedsiębiorczość we wrocławskiej Wyższej Szkole Bankowej. Jest również członkiem zainicjowanego przez „Network Magazyn” prestiżowego Klubu TOP Liderów MLM.

Mogą Cię również zainteresować